Kameny osudu

Kameny osudu
Originální název: La prophétie des pierres
Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Albatros - 2004
ISBN: 80-00-01349-5

Albatros (2004) 80-00-01349-5 270

Pohádkový příběh o dívkách Safíře, Nefritě a Jantaře, které jsou osudově propojeny vlastnictvím tří magických kamenů, se inspiroval slavnými díly, jako je například Nekonečný příběh nebo Pán prstenů, ale nijak je nekopíruje, naopak, je čtivý a originální. Tři hrdinky se vydávají na dobrodružnou pouť do Říše pohádek, která je oddělena od světa lidí magickou hranicí.
Tajuplný zlý mág, třináctý člen Rady dvanácti, která lidský svět ovládá, se snaží ovládnout i Říši pohádek a spoutat ji stejnými pravidly jako svět lidí.
Úkolem dívek, které se díky vlastnictví kamenů stávají nositelkami síly Světla, je tento vývoj (alespoň na čas) zvrátit… (Založil/a: Cápinkovatá)

Flavia Bujor Flavia Bujor
*08.08.1988

Anael
  31. 8. 2012, 22:34
Knihu jsem četla, když mi bylo asi 14 let a velmi se mi líbila. Je poutavá, čtivá a napsaná tak, že vtáhne do děje.
Rames
  10. 7. 2013, 19:36
Není to nic co by člověk měl mít ve své knihovně a pokud to nepřečtete o nic nepřijdete.
Ale velmi se mi líbilo přirovnání smrti k mladé dívce a jejímu smutku . Děj trochu pokulhává a dialogy prozrazují mládí autorky. Na druhou stranu v jejím věku jsem byla schopná vypotit jenom umouněnou slohovku na téma "Letní prázdniny."
wwwhisk@s
  6. 3. 2013, 14:44
Zřejmě jsem tu jako zastupitel teenagerů. Protože sama dost ráda píšu, považovala jsem za svou povinnost přečíst si knihu své vrstevnice. A jsem spíš zklamaná. Její styl mě překvapil, ale to je tak asi všechno. Jako dost velká průkopnice fantasy žánru musím říct, že je to spíš dost podprůměr. Ale že to napsala holka ve čtrnácti...
Mariana.
  13. 12. 2012, 16:53
Pamatuju si, že si mi četla krásně kdysi dávno, asi 10 let zpět. uměla krásně vtáhnout dovnitř příběhu plného fantazie.
Iwíček
  19. 7. 2015, 13:55
Musím říci, že na věk autorky je kniha napsána skvěle. Více se můžete dočíst zde: http://iwikovaknihovna.blogspot.cz/2015/07/cesta-do-rise-pohadek.html
zuzanara
  17. 12. 2012, 13:57
Jedna ze čtenářských chyb mého života. V očekávání dalšího fantasy, které jsem jako malá hltala, jsem ji objednala ze čtenářského klubu. Je to ale v podstatě výpis nejlepších Bravo příspěvků ve fantasy hávu se všemi prvky "ženského braku", jak tomu asi začnu říkat. Žena jako centrum snad všeho. Vlastně pro dobu od 10 od asi 13 let v pohodě kniha pro dívky.
Nijura_Pudlikovna
  3. 6. 2012, 10:23
Tuhle knížečku jsem dostala, když mi bylo deset. Od té doby jsem ji přečetla nečetně krát (naposledy asi před dvěma týdny). Fascinuje mě, že tuhle skvělou knížku napsala čtrnáctiletá dívka. A ještě víc mě fascinuje, že i když už nejsem malý dítě, pořád mi připadá skvělá a vůbec ne dětinská. Vřele tuhle knížku doporučuju :)
alpinka
  27. 11. 2015, 17:32
Mě se kniha moc líbila, i bez ohledu "na to, že ji psala čtrnáctiletá dívka". A taky přesto, že jsem ji četla až v dospělosti. Možná to bude tím, že jsem předem nic neočekávala, fantasy, ani cokoli jiného, jen jsem se těšila, co se dočtu. A musím říct, že tenhle postoj mě provázel po celou dobu čtení, předem jsem netušila, kam se děj dál posune a byla jsem zvědavá jaké další příhody mladá autorka svým hrdinům připsala. Příběh je pěkně propracovaný, se spojující významovou myšlenkou, není příliš plytký, má hlavu a patu. Vzhledem k tomu věku tedy mě mile překvapil co do popisnosti, detailů a slovní zásoby. Část odehrávající se v současnosti má v příběhu své nenápadné místo a dává mu zvláštní, hlubší význam. Už to není jenom obyčejný příběh a fantazie, ale něco, co se v různých podobách (ne-)skutečně odehrává - uvnitř nás. Tady mě autorka překvapila ještě více svým náhledem, vcítěním. Konec této části mě ale nenadchl, z něj mi zůstal pocit očekávání něčeho víc. To mi ovšem příliš nevadí, četbu jsem si užila.
fifakovaterka
  28. 9. 2015, 23:18
I když to má hezké hodnocení, tak mě to moc nezaujalo. Zdálo se mi to místy nudné, ale místy i krásné. Konec se mi nelíbil vůbec. Možná jsem na tuhle knihu až moc "dospělá".
linhe
  5. 6. 2014, 18:31
Není to mistrovské dílo, ale čte se to dobře a i příběh má něco do sebe. Autorka mi připomíná můj vlastní styl psaní, když mi bylo tak 13. Sympaticky naivní :) Ale je docela talentovaná na to, kolik jí bylo, když to napsala.
verca1990
  7. 2. 2016, 9:24
:) kdyz vidim tuhle knihu tak me pohlti nostalgie z mladi kdyz sem ji cetla tamhle ve 13 letech. nepamatuju si uz moc pribeh ale vim ze se me libila ted uz bych na ni mela urcite jiny nazor
Katy02
  2. 3. 2015, 13:37
Tak knihu jsem četla když mi bylo asi 10 let... Už v té době jsem byla na knížky hodně vybíravá a rozhodně jsem nečetla ty knížky typu Děti z Bullerbinu (jenom jako povinnou četbu) :D Už od mala jsem vyhledávala knihy tohoto typu. Překvapilo mě co dokázala 14ti letá autorka napsat, ale přesto si myslím že kniha byla spíše průměrná.