Třetí přání

Třetí přání Originální název: Third Wish

Argo - 2004
ISBN: 80-7203-618-1

Argo (2004) 80-7203-618-1 488

První a druhá část románové pentalogie.

Na tento román života od autora Mateřské školky, Postele, Ach jo, atd… se čekalo několik let. Byl v plánu. Dlouho. Ještě se však „žil“. V Třetím přání jsou obsaženy zatím jenom jeho první dva díly, přičemž ten druhý končí oznámením: „Pokračování příště“. Plánuje se pět dílů, aby toho, když už, v životě románů podle Fulghuma nebylo málo, třetí je už skoro na papíře, a zbývající dva se teprve musí odžít. Jak typické pro Roberta Fulghuma, umělce života, který vždycky o umění žití psal. Vyprávění doplňují ilustrace s popisky, písničky s notami a rozverné veršovánky.

Rames
  23. 8. 2012, 9:44
Dva muži,mladý Max-Poll hledá svědka svého života. Starý Alex , se životem jen baví. Podkají ženu do které se zamilují. Krásné popisy krajin na Krétě ve Francii i v Anglii.
Enciklopedické informace o lidech a místech.
Pett
  9. 8. 2016, 20:45
Moc hezké počteníčko, které vám vykouzlí úsměv na duši... probudí ve vás touhu poznávat svět a bude vás písmenko po písmenku nořit do sebe... myšlenek fůra... zajímavostí jakbysmet... a ach, ta verbální akrobacie mi učarovala... jen něco maličkýho navíc mi tam pořád scházelo...ale i tak se mezi jeho řádky cítíte jako na dovolené a to je v dnešní uspěchané době k nezaplacení přeci...
Michelle8
  3. 9. 2013, 15:22
Moje nejoblíbenější knížka od Fulghuma, do které se mi vlastně ani moc nechtělo. Román mě naprosto pohltil a ráda bych se jednou na Krétu sama vydala. Následující díly už nejsou tak uchvacující, ale tahle má jisté kouzlo. Však, kdo by nechtěl někoho, kdo bude svědkem jeho života?
Kaiella
  2. 6. 2015, 20:06
Obsahuje spoiler spoiler Milé, čtivé, příjemné. Zajímavé postavy, bavily mne. Mělo to jistou zvláštní atmosféru, podivné kouzlo. Mé představy příběhu byly úžasně barevné a okouzlující. Příběh jako takový... No nevím.... Dva chlapi, co se jim líbí stejná žen, která je extrémně bohatá a ráda utíká z vlastního do dalších životů... Všichni nestálí, hledající vlastně sami sebe... a... no a to je vlastně vše... Hodně popisů, postavy si toho hodně myslí a hodně mluví. A příběh je vlastně hodně bez příběhu. Jen milé povídání o zajímavých lidech na zajímavých místech.
DejnaDee
  16. 12. 2014, 9:12
R. Fulghum opět nezklamal. Bylo to poutavě napsané, krásné a miloučké až mazlivé čteníčko, které je zároveň vzrušující a okouzlující, nádherně podbarvené výkladem a ilustracemi o Krétě, Pařiži a Londýně. Knížka, které pohladí po duši a ukáže, že život je nádherný a stojí za to ho žít.
Floween
  13. 5. 2016, 8:49
Jeho knížky žeru. Ale oproti mateřské školce je tohle jiný kafe. A ke kafi se taky hodí, teda.. přelousknete ji jedním dechem, takže to bude chtít poněkud víc kafe.
Když jsem to dočetla, říkala jsem si.. wtf? Čekala jsem něco jiného, poněkud jiný závěr. Ale jako každá dobrá kniha, i tahle musí v hlavičce trochu uzrát a pak na ni vzpomínáte jako na krásný zážitek o přátelství. Hvězdička dolů jen za ten závěr hrdinky, ten mi do příběhu nějak nezapadnul, přišel mi "na honem" a trochu počeřil nadšení. Ale možná jsem to jen nepochopila. Každopádně doporučuju!
krisa83
  10. 4. 2012, 21:19
Ta knížka je naprosto geniální. Voní, člověk se přesune do míst plných atmosféry a historie..tak jak je tu popsaná Kréta je úžasné. Takhle, kdyby se psaly všechny průvodce...:) První kniha dala autorovi zabrat, je precizní, pečlivá, plná a šťavnatá.. to, co udělal s dalšími díly, to je tak maximálně za 3.. jakoby ho tlačil čas a musel psát.. rozvinul úžasný příběh, rozkreslil osoby a pak to zabil..
Petr N.
  17. 8. 2011, 20:48
První román od Roberta Fulghuma, do té doby jinak autora fejetonistických sbírek. Ale i v této knize naplnil očekávání těch čtenářů, kteří od něho očekávali různá zamyšlení a úvahy. Tady je však autor prezentuje ústy svých románových postav. Další dva díly série Třetí přání mě už tolik nenadchly jako jejich první díl.
Janina84
  18. 7. 2011, 13:05
Před několika lety jsem dostala tuto knihu k Vánocům jakožto vášnivá čtenářka fejetonů od R.Fulghuma. Přečetla jsem pár stran, ale kniha mě hned nezaujala a v konkurenci ostatních knižních dárků nakonec jaksi zapadla.
O 7 let později jsem se k ní letos vrátila s tím, že jí dám znovu šanci. A výsledek? Miluji ji. Je krásná a zajímavá, něco takového jsem ještě nečetla. Povznáší a dává dobrou náladu. Oceňuji i popisy zvyklostí, památek a míst, kde se děj odehrává. Ukázalo mi to, že jsem na ni před 7 lety ještě nebyla dost zralá i znalá, abych ji dokázala ocenit. A už teď se těším na zbývající dvě.