Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Až naprší a uschne

81%
4 19
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Až naprší a uschne Originální název: Pigs Have Wings

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Vyšehrad - 2009
ISBN: 978-80-7021-880-8
Počet stránek: 224
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 4x v oblíbených
v přečtených 27x v přečtených
v knihovně 15x v knihovně
k přečtení 5x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Vyšehrad (2009) 978-80-7021-880-8 224
Vyšehrad (1982)

Jsou knihy, při jejichž čtení by člověk nevěřil, že může být jinak než hezky slunečno, s nebem do modra. A taková jsou všechna díla P.G.Wodehouse. Jméno tohoto anglického autora je pro milovníky humoristické literatury pojmeme. Žil v letech 1881-1975 a napsal přes šedesát románů, tři sta povídek, šestnáct divadelních her a třiadvacet muzikálů. Jeho práce se překládaly po celém světě a dosáhly obliby především díky vynalézavé a osobité slovní komice a nápaditým situačním gagům. Wodehousovou doménou je svět anglických rodových sídel, s poněkud natvrdlými erbovními pány, kteří by byli zcela ztraceni bez svých oddaných lišáckých komorníků.Psal románové cykly se svými nejzdařilejšímí postavami nebo okolo svých oblíbenýchlokalit, jako je řekněmě zámek Blandings. I v románě Až naprší a uschne se stává zámek Blandings dějištěm nečekaných příhod, v nichž klíčovou roli sehrají miláčkové místních urozených usedlíků- prasata, která mají získat ostruhy na zamědělské výstavě. Souběžně zde autor rozehrává četné epizodní příběhy, které nejdříve pořádně proplete, aby pak s tím větší potěchou dovedl vše k šťastnému konci. (Založil/a: Oskar)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Rames
60% 60% 60% 60% 60%
  9. 9. 2014, 13:26
Moc se mi líbí že se autor nespokojí s jednoduchými větami ani při běžné otázce ohledně drinku. Vyjadřovací schopnosti některých postav jsou osvěžující a vynahrazují nedostatek děje, ten se ztrácí v neustálém míhání a prolínání postav v salónech panských domů.
Supr, jdu na další Wodehousku !!
stepuli
80% 80% 80% 80% 80%
  1. 10. 2016, 9:11
Autor představuje ve svých knihách nádherný svět britské aristokracie, kde všechno má svá psaná, ale hlavně nepsaná pravidla a díky nim se často věci tak nějak zašmodrchají. Líbí se mi i jeho styl psaní, složitá souvětí a archaismy. Díky nim jsou knihy stále aktuální. A samozřejmě nechybí velká dávka britského humoru!