Až naprší a uschne

Vyšehrad - 2009
ISBN: 978-80-7021-880-8

Vyšehrad (2009) 978-80-7021-880-8 224
Vyšehrad (1982)

Jsou knihy, při jejichž čtení by člověk nevěřil, že může být jinak než hezky slunečno, s nebem do modra. A taková jsou všechna díla P.G.Wodehouse. Jméno tohoto anglického autora je pro milovníky humoristické literatury pojmeme. Žil v letech 1881-1975 a napsal přes šedesát románů, tři sta povídek, šestnáct divadelních her a třiadvacet muzikálů. Jeho práce se překládaly po celém světě a dosáhly obliby především díky vynalézavé a osobité slovní komice a nápaditým situačním gagům. Wodehousovou doménou je svět anglických rodových sídel, s poněkud natvrdlými erbovními pány, kteří by byli zcela ztraceni bez svých oddaných lišáckých komorníků.Psal románové cykly se svými nejzdařilejšímí postavami nebo okolo svých oblíbenýchlokalit, jako je řekněmě zámek Blandings. I v románě Až naprší a uschne se stává zámek Blandings dějištěm nečekaných příhod, v nichž klíčovou roli sehrají miláčkové místních urozených usedlíků- prasata, která mají získat ostruhy na zamědělské výstavě. Souběžně zde autor rozehrává četné epizodní příběhy, které nejdříve pořádně proplete, aby pak s tím větší potěchou dovedl vše k šťastnému konci. (Založil/a: Oskar)

Rames
  9. 9. 2014, 13:26
Moc se mi líbí že se autor nespokojí s jednoduchými větami ani při běžné otázce ohledně drinku. Vyjadřovací schopnosti některých postav jsou osvěžující a vynahrazují nedostatek děje, ten se ztrácí v neustálém míhání a prolínání postav v salónech panských domů.
Supr, jdu na další Wodehousku !!
stepuli
  1. 10. 2016, 9:11
Autor představuje ve svých knihách nádherný svět britské aristokracie, kde všechno má svá psaná, ale hlavně nepsaná pravidla a díky nim se často věci tak nějak zašmodrchají. Líbí se mi i jeho styl psaní, složitá souvětí a archaismy. Díky nim jsou knihy stále aktuální. A samozřejmě nechybí velká dávka britského humoru!