Dárce

Dárce Originální název: The Donor

Dita - 1998

Dita (1998)

Thriller z lékařského prostředí se dotýká šíře možností v oblasti genového inženýrství a transplantací lidských orgánů: Ústřední postavou románu je chirurg Barnes, věnující se transplantacím a čelící potížím s nedostatkem dárců, imunologickými reakcemi i etickými problémy, když se rozhoduje o využití orgánů popravených zločinců nebo i orgánů primátů. Děsivé, ale zároveň svůdné jsou možnosti experimentující genetiky, zvláště jedná-li se o blízkou bytost a osobní zájem. Ve společenské atmosféře Jihoafrické republiky a krásné kapské přírodě se odehrávají individuální dramata thrilleru. Světově proslulý jihoafrický lékař, který provedl jako první transplantaci srdce, uplatnil v tého knize své znalosti i fantazii. (Založil/a: lensha95)

Christiaan Barnard Christiaan Barnard
*08.11.1922 - †02.09.2001

lensha95
  13. 11. 2011, 22:24
Když jsem uviděla nápis na knize "lékářský thriller na pomezí budoucnosti", říkala jsem si, že je to napsaný v r. 1998 a dneska už to bude úplně normální. Zmýlila jsem se. Skvělá kniha, plná napínavých okamžiků a rozhodně na pomezí budoucnosti, až Vás z toho bude mrazit v zádech