Operace Silver A

Zdeněk Jelínek Zdeněk Jelínek
*1936

Zany
  11. 3. 2016, 16:48
Ryze odborná publikace je již druhou reedicí Jelínkova díla o osudech výsadku Silver A a jeho spolupracovníků poprvé vydaného v roce 1984, což s sebou přináší jisté komplikace při práci s poměrně obsáhlým poznámkovým aparátem, který neobsahuje pouze odkazy na příslušnou literaturu. První reedici vydanou krátce po sametové revoluci autor opatřil rozsáhlými poznámkami upřesňujícími a doplňujícími původní stať přece jen mírně zatíženou dobou vydání. Druhou reedici z roku 2011 doplnil dalšími poznámkami s opravami a dodatky Jaroslav Čvančara.
Součástí knihy je i studie Libora Pařízka zaměřenou na osudy radiotelegrafisty výsadku Jiřího Potůčka a další studie Josefa Plzáka pojednávající o Potůčkem obsluhované vysílačce LIBUŠE i obecně o zásadách a možnostech agenturního radiového provozu, boje proti němu atd. – tady to na mě bylo místy příliš odborné, přece jen detaily konstrukce vysílaček a radiotechniky mi toho moc neříkají.
Jinak ovšem mohu knihu zájemcům o tematiku vřele doporučit.