Chytila patrola...aneb prostituce za Rakouska i republiky

Chytila patrola...aneb prostituce za Rakouska i republiky Originální název: Chytila patrola...aneb prostituce za Rakouska i republiky

Karolinum - 2002
ISBN: 80-246-0379-9

Karolinum (2002) 80-246-0379-9 222

Autorka bez moralizování a hledání senzací představuje prostituci v Českých zemích v dobách rakousko-uherské monarchie a v počátcích Československé republiky.

První část knihy věnována definici prostituce, komentáři literatury a pramenů k tématu a historickému vývoji „nejstaršího řemesla“.

Další kapitoly srovnávají jednotlivé druhy prostituce a popisují jejich tři hlavní aktéry: nevěstky, klienty a kuplíře.

Závěrečná kapitola se zabývá problematikou vztahu prostituce k pohlavním chorobám. (Založil/a: rosavtrave)

rosavtrave
  15. 11. 2011, 22:15
Jako minule mě tato autorka nezklamala - jedná se o kostrbaté, relativně nepřehledné čtení, koncipované spíš pro odborné studium. Takže pokud chcete psát seminární práci nebo diplomku na toto téma, doporučuji, ale pokud byste si chtěli jen tak u kávičky počíst o "peprném" tématu prostituce za dob našich babiček, tak na to můžete dle mého názoru rovnou zapomenout.