Příšerné příběhy z Černé lodi

Příšerné příběhy z Černé lodi Originální název: Tales of Terror from the Black Ship

Argo - 2011
ISBN: 978-80-257-0519

Argo (2011) 978-80-257-0519 220

Vypravěčem další várky strašidelných historek z pera Chrisa Priestleyho je mladý námořník, který se uprostřed bouřlivé noci objeví v málo navštěvované krčmě. Jeho vyprávění jsou povětšinou zasazena do uzavřeného prostoru lodi, kde se hrůza šíří rychleji a nelze před ní uniknout. Setkáváme se s přízraky, piráty i mořskými netvory; dojde však i na zjevení mnohem strašlivější, než o jakých se zdává v nejhorších snech. Kdo je vlastně onen námořník, který umíněně trvá na tom, že všechny jeho historky se skutečně odehrály? V závěru je nejen tato záhada rozluštěna. Čtenář by ale možná byl raději, kdyby se některé věci dozvědět nemusel… (Založil/a: Alseri)

ilon-a
  3. 1. 2014, 11:49
Svým způsobem je to na jedno brdo jako předchozí díl "Příšerné příběhy strýce Montaguea", možná přece jen o něco lepší a nápaditější. Avšak konec knihy velmi (a mile) překvapil, takový sem tedy nečekala... Ten závěr knihu hodně vyšvihl.
Broza
  23. 8. 2016, 15:06
Příšerné příběhy jsou prostě pecka. Každý příběh mě vždycky překvapí a nejradši mám příběh, který se prolíná na pozadí. Protože ten je ve výsledku vždycky nejděsivější a nejlepší!
Musím ale podotknou, že některé příběhy na mě byli trochu moc, např. Irezumi - poslední stránky jsem četla několikrát, abych se přesvědčila, že je to tak a celou noc jsem nespala. :D
PitaPitovic
  23. 5. 2016, 18:55
Knihu jsem si s sebou brala na dovolenou a byla to nejlepší volba. Měla hned přečtenou, jelikož jsem se od ní nemohla odtrhnout. A konec? Ještě po zavření knihy jsem chvíli koukala na moře a měla ten podivný pocit po přečtení knihy a zvlášť podivný u této knihy.
marionette
  1. 8. 2012, 12:22
Ležela jsem na pláži a četla jsem tam tuhle knihu :) a moc se mi líbila - Chris opět nezklamal. Doufám, že u nás vyjdou i příběhy z tunelu, nebo jak se kniha jmenuje. A jak už to bývá - konec byl opravdu nejlepší. Jednu věc jsem na konci čekala, ale ta druhá, ta mě fakt šokovala! :-O