Snadné peníze

Snadné peníze Originální název: Money For Nothing

Plot - 2005
ISBN: 80-86523-51-9

Plot (2005) 80-86523-51-9 208

Typická anglická víska Rudge-in-the-Vale je na první pohled vskutku malebná. Při bližším zkoumání však vyjde na povrch tolik drobných nesrovnalostí, že se leckterý nezúčastněný pozorovatel nestačí divit. Jistý mladý muž miluje dívku ze sousedství, ale ona ho nemiluje – do té doby, než podlehne dojmu, že se její ctitel vzdal veškerých nadějí. Jistý šílenec mučí své klienty v ozdravovně tím, že je nutí provádět protahovací cviky na čerstvém vzduchu a odpírá jim cigarety. Nejpodivněji se však chová jistý poručník, který střeží majetek svého synovce tak, že se pokusí, aby mu byl ukraden...
P. G. Wodehouse splete osudy obyvatel této anglické vísky s noblesou a vtipem, odpovídajícím klasikovi anglické humoristické literatury, a na čtenáři už zbývá jen tento příběh rozplést. (Založil/a: Oskar)

Les_pulpinos
  16. 9. 2014, 22:49
Jedna z mála knih, u které jsem přímo vyprskla smíchy (při scéně, kdy se pan Carmody rozhodl nejprve vykrást svůj dům sám, ale shodou nešťastné náhody byl načapán synovcem Hugem...). Přestože se mi zdál závěr trochu ukvapený, knihu nemohu hodnotit jinak než za 5 hvězdiček :) Manželé Molloyovi a Alexander "Šimp" Twist se poprvé objevili ve Wodehouseově knize Ukvapený Sam.