Můj život

Můj život

Panorama - 1993

Panorama (1993)

Autorka píše o svém životě. Lidé jí přisuzovali inteligenci, duchaplnost, ale i chladnou vypočítavost. Okouzlila mnoho mužů a prošla jako bouře životy několika z nich. Miloval ji vynikající německý architekt Walter Gropius i básník Franz Werfel. Slavný rakouský malíř Oskar Kokoschka vyhrožoval, že bez její lásky přijde jeho talent vniveč. Sám Gustav Mahler prý ležel na podlaze a plakal strachy, že ho jeho žena opustí. Postupně byla provdána za Mahlera, Gropiuse i Werfela. (Založil/a: rosavtrave)

Alma Mahler-Werfel Alma Mahler-Werfel
*1879 - †1964

antoniana
  16. 8. 2014, 11:25
Tahle kniha se musí brát s velkým odstupem, protože Alma sama sebe často ráda vykreslovala v růžových barvách, přičemž ve skutečnosti dokázala být dost rozporuplná. Nicméně je faktem, že za svůj život se setkala s velkým množstvím známých umělců a její postřehy o nich jsou mnohdy velmi zajímavé. Pobavilo mně například, jak líčila manželství Richarda Strausse.
rosavtrave
  16. 11. 2011, 23:08
Ze začátku se mi kniha zdála pěkná, nicméně postupně mi začalo vadit, jak o sobě autorka neustále psala jak je neodolatelná a krásná, což jí nikdo nezazlívá, nicméně čeho je moc, toho je příliš. Nazvala bych ji sebestřednou vypočítavou osobou a samozřejmě nejlepší a nejkrásnější na světě... nebo alespoň tak na mě z knihy zapůsobila :o)))