Splynutí

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Argo - 2011
ISBN: 978-80-257-0514-8

Argo (2011) 978-80-257-0514-8 400

Tehdy… Když Sam potkal Grace, byl vlk a ona dívka. Pak se jim podařilo najít způsob, aby Sam zůstal napořád člověkem, a jejich vzájemná náklonnost přerostla v opravdovou lásku. Teď… Byl by to hezký konec příběhu, jenomže jim ho osud nedopřál. Teď se zase Grace každou chvíli mění ve vlčici a utíká do lesů za smečkou. A na smečku z Mercy Falls číhá skutečné nebezpečí – místní obyvatelé chtějí vlky do jednoho postřílet. Navždy…? Sam by pro Grace udělal cokoli. Dokáže se ale jeden chlapec a jedna dívka postavit nelítostnému světu? Všechno – láska, přátelství i budoucnost – se má rozhodnout v jednom jediném okamžiku, okamžiku života, či smrti, rozloučení, nebo splynutí… (Založil/a: kati2818)

Bloodym
  4. 12. 2013, 19:43
Opět musím zmínit obálku, tahle série měla úžasného grafika. Už horší je, že stejnou červenou je psaná celá kniha, což při čtení dost rušilo a bylo to nepříjemné. Třetí díl byl lepší než druhý, ale prvnímu se ani jeden neblíží a spíše mu jen škodí. K prvnímu dílu sedělo, že Grace je ta vyrovnanější, emocionálně stabilnější z páru. Ale ve třetím díle je to neskutečně otravné. Protože Sam si tam zpívá své písničky, nerozhoupe se absolutně k ničemu, zatímco Grace dělá snad všechna rozhodnutí a jeho jen tahá za ručičku, aby u toho byl. Sam se tak stává skoro až zbytečnou postavou.
silvaren
  26. 3. 2012, 10:45
Bohužel nejslabší díl série. Sam je pořád nepříjemně nerozhodný, pořád na něco čeká a k činu se nemá. Zoufale chybí jakákoli interakce mezi Samem a Grace, a tak je jejich láska čím dál méně uvěřitelnější. Naopak výborná je postava Colea a úžasná jsou poetická přirovnání. Vychutnala jsem si každé jedno z nich.
Daletth
  7. 8. 2015, 22:59
Po trochu rozpačité dvojce opět příjemná poetická oddechovka s reálně působícími postavami. Příběh byl dynamičtější, a i když pracoval s již jednou použitým schématem, nenudil. Rozhodně oceňuji, jak má autorka v celé sérii promyšlené fungování vlkodlaků...
Ruxandra
  2. 3. 2012, 15:05
Jak už jsem napsala u jednoho z předchozích dílů - kdyby příběh končil první částí, bohatě by mi to stačilo. Čímž neříkám, že by se mi třetí díl nelíbil. Líbil, ale už to pro mě bylo uplně o něčem jiném. Možná jsem si prostě jen už k příběhu nedokázala najít cestu nebo jsem při čtení Mrazení byla v uplně jiném rozpoložení...
TeddyM
  7. 7. 2012, 19:41
Opravdu lituju, že jsem neskončila u prvního dílu a četla pokračování.První díl měl nepakovatelnou atmosféru.Další díly mě vůbec nebavily, neměly žádný pořádný děj ani hezké momenty.Dokonce jsem některé pasáže přeskakovala.Je to škoda, ale také si myslím, že autorka neměla psát pokračování.
pegerren
  26. 2. 2012, 18:18
Tenhle díl byl podle mě nejlepší z těch tří. Mělo to větší tempo, byl napínavější a Cole mi bude chybět :o)
Samie
  28. 1. 2013, 19:17
Líbí se mi že je oddechová a poetická. Vlky jsem moc nemusela, vždycky jsem byla spíš na upíry ale díky této sérii se mi vlci hodně začali líbi :-) Všechny tři díly mají své osobité kouzlo. Ale je také pravda, že od knížky jsem se dokázala odtrhnout což si myslím je docela velká škoda. Kdyby tam bylo víc akcí bylo by to ještě lepší.
Kriztyna
  17. 8. 2012, 14:02
Knížka je pěkná, čtivá ale slabší než zbylé dvě. Postava Sama mi občas lezla na nervy naopak Colea jsem si v tomto díle zamilovala.
NikDisk
  25. 8. 2015, 9:18
Tak tento díl mě naprosto zklamal. Nenacházím slov k tomu, abych o této knize něco napsala. Autorka dle mě už nevěděla, jak dál a plácala páté přes deváté. Už druhý díl byl "zvláštní", ale tento mě opravdu odzbrojil tak, že jsme knihu nemohla skoro dočíst. Shrnula bych to asi takto. První díl bomba, u toho bych zůstala a ty dva potom bych raději už vynechala.