Mozartova poslední árie

Mozartova poslední árie Originální název: Mozart's Last Aria

Daranus - 2011
ISBN: 978-80-87423-20-2

Daranus (2011) 978-80-87423-20-2 304

Píše se rok 1791 a Wolfgang Amadeus Mozart je hvězdou vídeňských koncertních síní. Jako hudební génius a oddaný člen cechu svobodných zednářů se pohybuje ve světě, kde se mísí umění s filozofií, vědou a politikou a kde bují intriky.
Šest týdnů před smrtí se velký skladatel svěří své ženě, že ho někdo chce otrávit. Pak skutečně zemře. Městem začnou kolovat zvěsti o dluzích, nevěře a vraždě. Wolfgangova sestra Nannerl jim odmítá uvěřit - proč by někdo usiloval hudebnímu géniovi o život? Pak ale začne na vlastní pěst pátrat a narazí na cosi zlověstného: na zednářské tajemství, které může souviset s bratrovou smrtí. A když se znovu zaposlouchá do tónů Wolfgangovy poslední opery, Kouzelné flétny, napadne ji, že poselství árií může být mnohem hlubší a temnější, než se zdá...

[Kosmas] (Založil/a: Margret)

Matt Beynon Rees Matt Beynon Rees
*??.??.1967

23.44
  14. 8. 2012, 21:55
Průměrné dílo, dalo se to číst, ale vůbec mě nenadchlo, nepřesvědčilo. Působí vykonstruovaně, kdyby autor v epilogu nevysvětlil, že postavy a základní děj jsou reálné, dílo by se jevilo jako špatně vymyšlené. Jazyk a styl celkem jednoduchý, téměř školácký.
ADYNA
  17. 10. 2014, 13:19
V deji knihy som sa akosi motala, použitých hrozne veľa zbytočných opisov, ale naopak fakty a informácie o Mozartových ma prekvapili, bavili a zostali mi v paměti.