Z depa senzací

Z depa senzací Originální název: Z depa senzací

Olympia - 1977

Olympia (1977)

V knize Z depa senzací před námi jako v barevných kaleidoskopových obrázcích oživnou heroické doby motorismu, poznáme vozy, které se staly mezníky v historii automobilismu, navštívíme továrny, v nichž jako by se zastavil čas a kde výroba probíhá ještě podle starých tradic.
Dozvíme se, který automobil byl první sériový aerodynamický vůz na světě, dostaneme návod, jak se stát světovým rekordmanem, navštívíme továrnu Lotus a usedneme za volant nejrychlejších vozů světa. Překvapí nás, co dokáže amatér s vozem vlastní konstrukce proti mocným továrním týmům, náhledneme do zákulisí filmů Grand Prix a Le Mans a zatočí se nám hlava z gigantického automobilového kolotoče a z největšího terénního závodu na světě.
Představí se nám muži, kteří riskují život pro pobavení diváků nebo provádějí krkolomné scény pro film, poznáme nesmyslnou atrakci a hazard závodů stock-cars, král amerických dragsterů se s námi rozdělí o nevšední a nebezpečné zážitky a prožijeme několik dní nepřetržité vyčerpávající jízdy v sedle motocyklu nebo za volantem automobilu. (Oficiální text z přebalu knihy) (Založil/a: Cejny)