Osada pravěkých lovců

Osada pravěkých lovců Originální název: Listy kamennoj knigi

Mladá fronta - 1974
ISBN: 23-101-74

Mladá fronta (1974) 23-101-74 236

Příběhem dvou chlapců, příslušníků pravěkého severského kmene, se autor snaží rekonstruovat obraz života lidí doby kamenné. Bratři Ljok a Bej z osady u Bílého moře vynikají chytrostí i obratností. Ljok se proto má stát kouzelníkem svého kmene - Synů Velryby, Beje čeká úděl výtečného lovce a stopaře. Ljok však poruší zákony kmene a oba chlapci musí uprchnout, aby nepřišli o život. Najdou útočiště v jižnější osadě Synů Losa, kmene, který zná už důmyslnější zbraně i nástroje a je na vyšším stupni společenského vývoje.
V dobrodružném ději svého historicko-fantastického románu těží autor, známý vědec, z výsledků svého průzkumu v sovětské Karélii. Už v roce 1926 objevil zde na 300 skalních kreseb, které určily směr jeho bádání a staly se také bezprostředním popudem pro vznik této knihy, napsané k pobavení i poučení mladých čtenářů. (Založil/a: vladislaus)

vladislaus
  18. 11. 2011, 7:57
Neubránil jsem se srovnání s knihami Eduarda Štorcha, který psal také o pravěku a v tomto srovnání vychází vítězně náš Štorch. Nedoporučuji číst.