Mlýn na ponorné řece

Mlýn na ponorné řece Originální název: Mlýn na ponorné řece

Mladá fronta - 1958

Mladá fronta (1958)

Ústřední postavou příběhu je mladý samotářský mlynář Jan Shořalý, který pátrá v tajemství kraje, podzemních jeskyň a zároveň hledá i cestu ze svého osamocení k ostatním lidem. Je to příběh o člověku, který dodnes žije v lidovém podání, o kterém vypravují průvodci moravských krasových jeskyň. (Založil/a: ankkk)

Alfred Technik Alfred Technik
*06.08.1913 - †1986

honzapt2
  11. 10. 2016, 16:50
Knihu jsem si vybral náhodou a velice se mi líbila. Hlavně se mi líbilo jak mlynář objevuje krásu přírody (jeskyní) a jak poznává svou nastávající dívku.
billbody
  15. 12. 2013, 21:51
Nevím, čím to je a nedovedu si to vysvětlit. Nevyhledávám knihy s takovouto tématikou a tuto jsem si přečetl poprvé vyloženě náhodou. Dostala mě - a neustále se k ní vracím. Rád bych to racionálně vysvětlil, ale nejsem toho schopen (další knihy autora (Barabové) mě nijak zvláště neoslovily). Přesto všem vřele doporučuji, děj se líně sune kupředu a já si mohu představovat dobu, kdy lidé řešili trochu jiné problémy....