Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Hlava nehlava

83%
4 29
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Hlava nehlava Originální název: Running with Scissors

Nejnovější vydání:
Argo - 2006
ISBN: 80-7203-794-3
Počet stránek: 241
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 10x v oblíbených
v přečtených 36x v přečtených
v knihovně 7x v knihovně
k přečtení 23x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Argo (2006) 80-7203-794-3 241

Osud pittsburskému rodákovi Augustenu Burroughsovi nadělil dvojí – neuvěřitelně bláznivý život a mimořádný vypravěčský dar. Autor dokázal obojí skloubit tak, že sobě zachránil zdravý rozum a čtenáře vyléčil z pocitu, že už nelze o ničem novém – zvláště pak o vlastním životě – nijak nově psát. Vybrané epizody svých pubertálních let strávených v Massachusetts líčí s dovednou lehkostí a svérázným vtipem, jako by se ve dvanácti letech neocitl v domě potřeštěného psychiatra, kam ho odložila jeho duševně nemocná matka, ale žil úplně normálně. S naprostou samozřejmostí vypráví, jak nechodil do školy, hrál si s přístrojem na elektrošoky, důvěrně se přátelil s pedofilem, krotil blázny a v rámci své absolutní svobody zažíval nejneskutečnější příhody. Svižné vyprávění nabízející inteligentní zábavu prostou pitvorného humoru lze číst i jako návod na to, jak si za všech okolností uchovat duševní zdraví.

(nakladatelství Argo) (Založil/a: Oskar)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

DJDVD
80% 80% 80% 80% 80%
  6. 8. 2016, 21:46
Obsahuje spoiler spoiler Původně jsem chtěl úplně jiného Burroughse, ale nezvolil jsem vůbec špatně. Kniha má sice trochu příliš pomalou počáteční část, ale ta je důležitá pro kontrast s první návštěvou domu Finche. Šok protagonisty byl zároveň šokem mým a i když si musel v oné rodině zažít krutá léta, příběh je psaný s nadsázkou a nadhledem. Místy je dost explicitní, ale knize by uškodilo, kdyby byly určité části umírněny. Sice se na příběh díváme očima autora v jeho třinácti letech, ale myšlenkové pochody hlavního hrdiny jsou úderné a vtipné, zároveň je v nich zachycena ona zoufalost ze situací, do kterých se dostává. Neprávem mi přijde tohle dílo opomíjené a přehlížené, já se skvěle bavil a kupodivu jsem neprokouknul finální rozuzlení.
Svědek příběhů
80% 80% 80% 80% 80%
  22. 12. 2015, 17:46
Skoro se mi nechce věřit že je to autobiografický román. Působil na mě hodně tísnivě a proto jsem jej často odkládal. Nicméně jsem se vždy rychle vrátil.