Čas čarodějnic

Čas čarodějnic Originální název: A Discovery of Witches

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-3249-2

Knižní klub (2011) 978-80-242-3249-2 544

Historička a čarodějnice Diana Bishopová celý svůj život odmítala své nadpřirozené nadání. Očarovaný alchymistický rukopis však do jejího života vnese nevítaný příval magie a najednou se o ni zajímají nejen čarodějnice, ale i démoni a upíři. Záhy se po Dianině boku objeví i záhadný Matthew Clairmont, vědec, válečník a upír. Přestože mezi bytostmi panuje staleté nepřátelství, Diana a Matthew se jen s obtížemi brání vzájemné mrazivé přitažlivosti. (Založil/a: Katniss Lavender)

Deborah Harkness Deborah Harkness
*1965

Mariana.
  6. 8. 2012, 21:24
Velmi čtivá knížka. Za večer a něco z dne přečtená. Těžko se Vám u ní dělá něco jiného. Těším se na další díl :). 85%. Mínus body za to, že neobohatí, ale čte se velmi dobře.
moonchild
  12. 11. 2013, 17:50
Jeden z nejsenzačnějších literárních objevů roku 2011,ve kterém autorks skvěle spojila příběh s historyckými realiemi středověku.
Blueberry
  10. 8. 2014, 18:36
Jak je už tady často psáno - kniha se čte celkem příjemně, text plynule plyne sám od sebe a děj je docela dobře naředěný akcí i chvilkami romantiky. Celé dílko ovšem čtenáře neobohatí a na dnešní dobu, podle mého, obsahuje až příliš mnoho různorodých klišé. Pokud se mi do rukou dostane druhý díl, tak si jej přečtu, ale spěchat na něj a honit ho nebudu.
Daletth
  6. 3. 2016, 12:36
Tak tohle teda ne... Jestli je něco, co nesnáším, tak je to zabitý potenciál, což tady autorka zvládla naprosto bravurně. Zpočátku jsem byla nadšená, protože tu byla konečně romance, která postrádala puberťáky a milostné x-úhleníky, romance, která byla chytrá, zároveň dobrodružná a zatraceně čtivá... Jenže nadšení někde za třetinou opadlo, když postavy najednou byly spolu. Jejich namlouvání, to, co dělá červenou knihovnu červenou knihovnou, se odbylo tak rychle, až z toho člověku bylo smutno. Autorka luskla prsty a najednou tu byla láska až za hrob, ačkoliv jsem nestihla postřehnout, kdy se tam jako měla vzít. Vystavět ústřední dějovou linku na takhle chatrných základech, to chce vážně odvahu. Do té doby originální děj sklouzl do klišé bahna, kdy postavy óchají a áchají, celý svět je proti nim, ačkoliv to nedává smysl (protože to není dostatečně vysvětlené, což se v pozdějších dílech napraví), a ti chudáčci tak musí řešit akorát svoje strasti, ačkoliv jsou tu daleko palčivější problémy.
Autorka tahá pravidla a lidi, o nichž do té doby nepadlo ani slovo, ale z odstavce na odstavec zahýbou zásadně dějem, jako králíky z klobouku. Diana se tváří, jak je zásadová a pevná, ale názory a postoje mění zhruba stejně rychle jako běžný člověk ponožky; Matthew má být drsný zabiják, což je nám neustále opakováno, ale skutek utek. Místo toho se tenhle drsňák změnil v rozněžněného, ňuňatého králíčka, kterého udolá i pampeliška, kterou si chtěl dát k snědku...
Závěr mě trochu obměkčil (a já autorce víceméně odpustila), přestože vůbec nedopovídá stylu vyprávění, které jsme četli do té doby. Přesto je tohle průšvih, a kdybych se v prvotním nadšení neuvrtala do toho, že sérii zrecenzuji, ani bych knihu nedočítala, natož abych se pustila do dalšího dílu...
Dumbicek
  22. 10. 2015, 10:21
Moc dobře se to čte. Je tam pokaždé něco co děj posune dál. Mám tohle téma ráda,ale na druhou stranu tohle je kniha,která je napsaná tak,že pro mě dřív nebo později upadne v zapomění.
ssassi
  17. 5. 2014, 13:40
čekala jsem, že to bude "další blbost o upírech", ale knížka mě mile překvapila. autorka se jeví jako vzdělaná žena. dokázala napsat knížku, která velmi snadno vtáhne do zajímavého děje. není předem jasné, jak se bude tento děj vyvíjet, o to víc mě nutila číst dál a dál. líbí se mi dialogy, místa, kde se děj odehrává, líbí se mi Dianina rodina. knížka se mi líbila a okamžitě jsem se pustila do pokračování
trynitrix
  3. 12. 2011, 17:36
Sehnala jsem komentaře na BUX.cz
1.Skvělá kniha, která má děj, je napínavá, promyšlená a čte se doslova jedním dechem. Všem moc doporučuju. Jen škoda že další díl bude až za rok...
2. Dobrý den, celkem jsou v plánu 3 díly, další díl ovšem nebude dřív něž koncem příštího roku

---------------------

Moc pěkný příběh co se týká jak je to napsané čte se to lehce děj vás zaujme i když jsem si dávala na čas abych to neměla hned přečtené a knihu se pořádně vychutnala :-) a co se mi nejvíc líbilo že je to udělané tak když čtete že netušíte dopředu co se stane jako u většiny knížek a to spojení romantického příběhu s historii nemá chybu vřele doporučuji ted jen čekat na další díly.... :-)
trpaslyk
  1. 6. 2012, 14:27
Nemám moc ráda téma čarodějnictví, a tak i když jsem si tuhle knížku půjčila na základě četných pozitivních recenzí a doporučení knižních blogerek, chtěla jsem ji nakonec nechat netknutou a přečíst jiné z knížek, které čekají v pořadí. Jenom pro klid svědomí jsem ji otevřela a rozečetla, ale už po pár stránkách mi bylo jasné, že mě chytila. Snoubí v sobě inteligentní hlavní hrdiny, zajímavý a propracovaný příběh bez předem jasného konce univerzitní prostředí, knihy a knihovny, upírství, kvalitní vína – to všechno mám ráda, takže jsem se brzo nemohla od knížky odlepit.
Autorka klade velký důraz na líčení smyslových zážitků, zajímavé je hlavně její detailní a jakoby odborné popisování chuti a vůně vína, které hlavní postavy ochutnávají, ale také kávy a čaje. Postavy jsou propracované, mění své názory na základě prožitých událostí. Příběh je velmi pěkně propracovaný a z každého slova čiší autorčin velký rozhled a její vzdělanost.
lyttos
  4. 9. 2014, 12:09
Tato knížka mě opravdu překvapila. Čekala jsem, že to bude něco jako Stmívání, ale moc pěkně se čte, přečetla jsem jí jedním dechem a těším se na druhý díl.
Táňa Plačková
  3. 8. 2016, 13:47
Líbí se mi ta spojitost s historii :) Autorka si s knížkou musela dát extrémně moc prace :D Ovšem vadilo mi, že už ke konci byl text až moc dlouhý. Klidně mohla být knížka kratší :D A taky chyby :/ nemyslím gramatické, ale třeba přehozené jména
Artemida
  3. 3. 2014, 19:08
Kniha je velmi čtivá, ihned mě vtáhla do děje. Jak svým zajímavým názvem, přebalem knihy či jen letmým nahlédnutím do obsahu. Je tu skvělý popis, autorka využívá dodnes zachovanou historickou podobu tichého Oxfordu. Velmi zajímavá charakteristika postav. Tichý, vážný, smrtelně nebezpečný a přesto ochranářský upír Matthew a proti němu zakřiknutá nesmělá čarodějnice Diana, která se bojí plně využívat své schopnosti. Hlavní téma není klišé a autorka přesně ví, kdy dodat spád, aby kniha nebyla pro čtenáře nudná. Mé hodnocení - 90% dala bych rovnou 100% ale musela jsem připočítat mínusové body občasnou zmatenost a nevysvětlitelnost odborných chemických a lékařských výrazů.
luca92
  15. 7. 2013, 10:27
moc pěkná a čtivá knížka od které jsem se nemohla odtrhnout, nikdy jsem neměla moc ráda historii ale tady mi ani nevadila a příběh jen obohatila:), nemůžu se dočkat dalšího dílu
Linda 111
  23. 9. 2012, 13:52
Je to velmi pěkná a poutavá knížka,která se čte opravdu jedním dechem.Sama sem nevěřila tomu že by se dala přečíst za tři dny.Má to děj,smysl i romantiku.Prostě vše co si čtenář může přát.U této knížky se opravdu nedá dělat nic jiného než číst a to i ve vaně a jiných příslušenstvích.Čte se prostě jedním dechem.Těším se na druhý díl.
Mistwraith
  1. 9. 2012, 15:49
Poutavá kniha nabitá zvláštním kouzlem přitažlivosti. Díky perfektně popisovaným místům, situacím a okamžikům se stáváte téměř součástí příběhu a jeho děj se vám barvitě míhá před očima. Velmi oceňuji pečlivě vykreslené historické informace, které čtenáře specifickým způsobem obohacují. Jediné, co bych knížce vytkla je, že podle mého názoru by se celý příběh mohl vtěsnat do knihy o max. tříset stránkách. Ve druhé třetině knihy jsem měla občas pocit, že už je to zbytečně natahované. Číst tuto knihu bylo potěšením a příjemným odpočinkem. Když jsem dočetla poslední stránku a knihu zavřela, přepadl mne zvlášní pocit smutku z toho, že jsem knihu přečetla. Těším se na další díl! :o)
Mach
  30. 1. 2012, 16:12
Moc se mi tato kniha líbila,nemohla jsem se od ní ani odtrhnout:) Je velmi dobře napsaná,čte se dobře.Jen mi přijde líto,že jsem ji už dočetla a než se vydá druhý díl,to bude až moc dlouho trvat.Ale určitě si počkám:)