Případy detektiva Murdocha 5 - Dítě noci

Případy detektiva Murdocha 5 - Dítě noci Originální název: Night´s Child

Jota - 2011
ISBN: 978-80-7217-931-2

Jota (2011) 978-80-7217-931-2 296

Literární předloha známého televizního seriálu Případy detektiva Murdocha pokračuje pátým svazkem.

Detektiv Murdoch viděl bídu, hlad, nemoci, setkal se se zneužíváním slabých a bezbranných, zná sociální nespravedlnost, útisk, utrpení a bolest obyvatel těch méně výstavních částí viktoriánského Toronta sklonku 19. století, kde se odehrávají jeho případy. V tomto příběhu jím však otřese zločin z nejtěžších – vykořisťování dětí a jejich zneužívání v nelegálním pornografickém obchodu.

Do tohoto otřesného světa je uveden mladou a ideály naplněnou Amy Sladeovou, učitelkou základní školy, kterou navštěvují hladové, unavené, nemocné děti s kůží plnou modřin, děti z nejchudších vrstev obyvatelstva.

Když během výuky omdlí jedna z žákyň, třináctiletá Agnes Fisherová, objeví Amy později v její lavici obscénní fotografie dívenky s popiskem Po čem pan novomanžel doopravdy touží.

Neváhá a odnese fotografie na policejní stanici. Šokovaný a rozhněvaný Murdoch se rozhodne stůj co stůj najít autora pornografických snímků a rozkrýt síť obchodníků s dětskou pornografií. Co se stane s ubohou Agnes? A kdo je mezi stovkami profesionálních i amatérských fotografů ve městě natolik zkorumpovaný a zvrácený, že dokáže něco takového provést dítěti?

Čtenáři znovu poznávají temné stránky velkoměsta. Opět cítíme chlad špatně vytápěných tmavých místností a soucítíme s těmi, kdo se ocitli na okraji společnosti. Jenningsová v tomto díle vrhá světlo na dětskou pornografii, která existovala i v dobách, které mylně považujeme za „čas nevinnosti“. (Založil/a: Antonín)

stepuli
  1. 6. 2012, 21:32
Tuto knížku jsem přečetla skoro jedním dechem. U předchozího dílu jsem se docela nudila, bylo to dost roztahané, tak se mi do čtení tohoto moc nechtělo, ale nakonec jsem byla velice mile překvapená. Těším se na další, který už se na mě směje z knihovny.