Vyšehrad - 1991

Vyšehrad (1991)
(Založil/a: Cápinkovatá)

Broza
  12. 3. 2014, 16:23
Příběhy jsou dost krátké s maximem lidských vztahů. Nejde o to, že by příběhy byly špatné, ale tím jak jsou krátké (některé jen 2 stránkové) hrozně se v tom ztrácí. Nejde to přečíst najednou, protože se postavy a příběhy moc často mění. K porozumění je to potřeba trochu vstřebat.
fix.a
  28. 11. 2015, 13:06
Naprosto mistrné dílo, kde se ctí opravdové (byť zdánlivě prosté) hodnoty. Čep umí upřímným, zkratkovitým a velice moderním způsobem dosáhnout (nebojím se říct) ,,geniálního". Otázky, které zde vyvstávají jsou vesrkze elementárními, dokazuje ale, že člověk nemusí být dospělý, ani intelektuál, aby si je kladl - proto jsou v povídkách často vystupujícími hlavními postavami děti. Myslím, že Čepa ocení zejména ti, kteří i v tomto moderním světě stále ještě ctí hodnoty a uvědomují si jakousi transcendentální rovinu, ,,skrze které je třeba se prohloubit do prostoru, který nelze konkretizovat, a který nás přesahuje – do druhého domova".
stuj
  17. 12. 2014, 9:18
Povídková knížka z vesnického prostředí. Povídky nejsou špatné, ale člověk by měl mít k tomu prostředí trochu vztah, aby ho chytly. Mě bohužel moc nechytly.