Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Spisy 3: Volání Cthulhu 1

93%
5 52
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Spisy 3: Volání Cthulhu 1 Originální název: Call of Cthulhu

Nejnovější vydání:
Plus - 2011
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 20x v oblíbených
v přečtených 77x v přečtených
v knihovně 66x v knihovně
k přečtení 28x k přečtení
právě čte 4x právě čte
si přeje 4x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Plus (2011)

Třetí svazek souborného beletristického díla H. P. Lovecrafta obsahuje povídky a romány z let 1926 - 1930, z autorova nejproduktivnějšího období. Vzhledem k jeho obsáhlosti je svazek rozdělen do dvou částí. Zároveň se čtenář mimo jiné seznámí s povídkou Volání Cthulhu, která stojí na počátku neutuchajícího zájmu o lovecraftovskou mytologii, jež ovlivňuje novou generaci autorů, pokračující v rozvíjení Lovecraftových bizarních motivů. Příběh Případ Charlese Dextera Warda, je přibližně v polovině přerušen, aby si i dnešní Lovecraftův obdivovatel mohl vychutnat rozpoložení čtenáře magazínu Weird Tales v roce 1941, který tehdy našel román rovněž rozdělený do dvou čísel a musel si celé dva měsíce počkat na pokračování. (Založil/a: Johny van M.)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

prkali
  6. 6. 2016, 21:42
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn. (Ve svém domě v R'lyehu mrtvý Cthulhu vyčkává v snách.)

"Myslím, že největším milosrdenstvím na světě je neschopnost lidské mysli uvědomit si ve vší celistvosti vše, co v ní spočívá. Obýváme poklidný ostrov nevědomosti uprostřed temných oceánů nekonečna a není nám určeno vydávat se z něj daleko. Vědy, z nichž každá sleduje svůj vlastní směr, nám prozatím ublížily jen nepatrně; avšak jednoho dne do sebe zapadnou znalosti, jež doposud nebyly uvedeny v souvislost, a před námi se otevřou tak úděsné pohledy na skutečnost a na naše strašlivé postavení v ní, že z toho zjevení buď zešílíme, nebo uprchneme z nesnesitelného světla do klidu a bezpečí nového věku temna."
Melian
  27. 9. 2016, 16:13
Moje první zkušenost s H. P. Lovecraftem (a s hororem v literatuře vůbec), ale určitě ne poslední. Povídky jsou skvělé, s hutnou a mrazivou atmosférou a postupně budovaným napětím. Už se těším na další.
SaraG
100% 100% 100% 100% 100%
  18. 2. 2016, 10:36
Všechny povídky ze Spisů 3 jsou vynikající, ale nejvíce mě uchvátilo Snové putování k neznámému Kadathu. Číst to byl vážně zážitek.