Třetí přání 3 (splněno)

Třetí přání 3 (splněno) Originální název: Third Wish Granted

Argo - 2006
ISBN: 80-7203-780-3

Argo (2006) 80-7203-780-3 224

Závěrečná část románové pentalogie.

Přání se mají plnit, a také do třetice všeho dobrého a zlého, či třikrát a dost. Toho všeho si je dobře vědom populární americký autor Robert Fulghum. Ve třetím svazku jeho Třetího přání, románové pentalogie - Třetí přání, Třetí přání 2. Zbytek příběhu (skoro) - vezme dosavadní vyprávění velmi nečekaný obrat. Do děje vstupuje možná fiktivní čtenářka románu, aby možná fiktivnímu autorovi, který nechal svou hlavní hrdinku Alici na konci čtvrtého dílu zemřít, předvedla - neb je herečka a jmenuje se Alice-Alice - svoji verzi jeho románu, jak jej četla a vnímala ona. Příběh je teď zcela v jejích rukou, a ona doplňuje chybějící místa v románu. Zároveň se rozvíjí její románek s autorem. V románu opět najdete CD, tentokrát s písničkami, které hrají roli i v textu.

jamalka
  2. 2. 2010, 12:44
Závěr této románové pentalogie byl pro mě zklamáním, Fulghum tady překombinoval, co se dalo.
DejnaDee
  10. 11. 2015, 20:14
Myslím, že splněno již nemuselo být vůbec napsáno, klidně stačily dva předešlé díly aby měl člověk pocit píjemně strávených chvil nad knihou, pocitu pohlazení po duši a krásně vykresleného přiběhu. Ve třetím díle jsem se propadala do pocitu bezradnosti a svým zpsobem i zbytečnosti s otázkou zdali číst až do úplného konce. Přeci jen jsem dočetla, ale požitek jako u prvního a druhého dílu nebyl v podstatě žádný.
krisa83
  10. 4. 2012, 21:27
Jakoby to ani nepsal on.. prostě to prodal. byl pod tlakem, byl duchem nepřítomen, umřely mu všechna domácí zvířata a půl rodiny, jinak naprosto nechápu, jak si vůbec mohl dovolit ten poslední díl vydat pod svým jménem.. to, jak rozjel Třetí přání, které se pro mě stalo inspirací k tomu začít psát, a nakonec to pohřbil úmrtím hlavní hrdinky a dokončením příběhu někým jiným.. to zapříčinilo na velmi dlouhou dobu moji naprostou nevraživost vůči němu.. mám chuť ho chytit za ramena a zeptat se, co se sakra stalo??
Ninka
  21. 10. 2011, 10:36
Umění je přestat v nejlepším... tady to nevyšlo. 3. díl měl radši zůstat v šuplíku. Za prvníma dvěma značně pokulhává.