Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Poslední vlkodlak

78%
4 19
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Poslední vlkodlak
Autor:
Originální název: The Last Werewolf

Nejnovější vydání:
Argo - 2011
ISBN: 978-80-257-0473-8
Počet stránek: 372
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 25x v přečtených
v knihovně 12x v knihovně
k přečtení 25x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Argo (2011) 978-80-257-0473-8 372

Seznamte se s Jakem. Je poněkud postarší (brzy mu bude dvě stě jedna let), ale na svůj věk rozhodně nevypadá. Má zvláštní zálibu v pití jednosladové whisky, v citování klasiků a v divokém sexu se ženami, které jsou mu z hloubi duše protivné. Kromě toho taky měsíc co měsíc zabije a sežere člověka - Jake Marlowe je totiž vlkodlak. A to vlkodlak poslední: jediný další zástupce jeho druhu byl nedávno zavražděn. Jakea však nesužuje jen samota, ale především únava - únava ze života, z vraždění, z dlouhověkosti. Stejně jako starozákonní Kazatel ví, že pod sluncem není nic nového, a chystá se se vším skoncovat.
Pak se však stane něco, co ho přiměje ono rozhodnutí od základu přehodnotit...

Poslední vlkodlak není pouhým žánrovým čtením. Díky napínavému, rafinovanému a zábavnému stylu vyprávění - Jakob Marlowe si co do vtipnosti v ničem nezadá se svým noirovým jmenovcem Philem - se čtenář výtečně baví a děj hladce plyne: přenášíme se z jedné bondovské lokace do druhé, od jednoho bonmotu ke druhému, text je nasycen intertextovými a kulturními odkazy na nejrůznější literární velikány, Josephem Conradem nebo T. S. Eliotem počínaje, Vladimirem Nabokovem či Susan Sontagovou konče. Výsledkem je jeden z nejpůsobivějších a nejoriginálnějších románů posledních let. (Založil/a: Svatoslav.Svatomír)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Blueberry
80% 80% 80% 80% 80%
  20. 12. 2014, 14:06
Neotřelé, plné kontroverzních výrazů, plné krve, pesimistických hlášek a filozoficky hloubavých myšlenek Jakea Marlowea - hlavního hrdiny, posledního vlkodlaka. Je to zajímavé dílo, ovšem tak trochu hororově a dekadentně podané. Líbilo se mi, ale místy se objevilo zjištění, že mám na tváři znechucený úšklebek - toť k tomu hororu xD
Svatoslav.Svatomír
100% 100% 100% 100% 100%
  5. 12. 2012, 11:34
Glen Duncan je básník, filosof, prozaik a bůh v jednom. Nejenže dokázal inovovat mytologii, která pomalu zkomírala vyčpělostí, ale dokázal prvoplánové žánrové čtení povznést na novou úroveň. Po obsahové stránce vytvořil dílo natolik mnohovrstevnaté, že vám jedno přečtení nebude stačit a budete chtít další. Na poli čtyř set stran rozehrál hru o lásce a smrti, okořeněnou o základní otázky existencionalismu, filozofie, politiky a etiky. Přes to všechno výčet pozitiv nekončí. V románu nenajdete žádnou postavu, která by nebyla psychologicky vypointovaná. Vrcholem je samozřejmě hlavní antihrdina, který je natolik zničený svým údělem, že nedoufá v nic jiného než ve svůj konec. Ukažte mi autora, který dokázal do jedné kapitoly inteligentně zasadit kulturní odkazy na Kubrickovu Vesmírnou odyseu, Mlčení jehňátek, Lolitu Vladimíra Nabokova či teoretické dílo Susan Sontag. To všechno zahalte do temné noirové atmosféry s příchutí „protřepat-nemíchat“.
andilek666
  22. 10. 2012, 17:28
Tahle kniha mi dala docela zabrat... =oD Skvělý příběh, ale všude samá závorka, dlouhý věty... Často jsem se v tom ztrácela a musela si tu větu přečíst víckrát abych vůbec pohopila o co v ní jde... =oDDD
robin.salomon
100% 100% 100% 100% 100%
  5. 1. 2012, 16:58
Osobně se mi kniha velmi zamlouvala, líbil se mi zejména autorův styl psaní a samotné vykreslování rozličných situací, které autor velmi barvitě vylíčil :) Spokojenost :)
Hamelin
40% 40% 40% 40% 40%
  12. 5. 2013, 23:26
Čekal jsem hodně. Před koupí knihy jsem četl mnohé oslavné recenze. Hodnocení jako 10/10 90/100 atd. I zde máte vysoké hodnocení. No, byl jsem hluboce zklamán. Po umělecké stránce je kniha napsaná dobře, je to sice jedno velké klišé ale to samo o sobě nevadí, ale číst téměř 400 stran o tom jak rozervaně se hlavní hrdina cítí mě nebavilo.