EMBéčkem kolem světa

Jota - 2011
ISBN: 9788072179480

Jota (2011) 9788072179480 296
Jota (2001) 978-80-7217-925-1 296

Kniha Embéčkem kolem světa je inspirativním cestopisem, zachycujícím s humorem patálie cesty kolem zeměkoule, který vás bude bavit od začátku do konce. Současně je i příručkou přežití pro ty, kterým v garáži nedočkavě dřímá auto po dědečkovi! (Založil/a: ribička)

Michal Vičar Michal Vičar

ribička
  27. 11. 2011, 13:53
Tuhle knížku jsem dostala na přečtení od kamaráda. Že se 2 studenti vydali na cestu kolem světa? Řekla jsem si, že to bude jistě zajímavé... Zvlášť když jsem taky student a chtěla bych cestovat. Když se mě po pár dnech zeptal, jestli se mi to líbí, upadla jsem do rozpaků, protože jsem tak nějak nevěděla co mám odpovědět. "Vždyť je to docela dobrý, když nečteš tu kurzívu, tu já taky nečetl".

A to je přesně ono. Autor mi byl neuvěřitelně nesympatický. Jeho rádoby filozofické úvahy a pohled na věc, který asi měl být strašně chytrý, ironický a vtipný zároveň, byl pro mě hloupý, omezený a trapný. Navíc neustále vzdychání po jakési Vendulce nebo jiných světových ženštinách mi nepřišlo jako z cestopisu, ale spíše jako z deníku nadrženého panice.

Jednu hvězdičku dávám za poznámky přidané kancelářskou sponkou a druhou za to, že občas napsal kde jsou a co tam viděli.
V.A.
  3. 2. 2013, 14:41
Parádní knížka, krásný cestopis! Každý, kdo rád cestuje, si při čtení téhle knížky uvědomí, jak moc chce opět vyrazit na cestu :)