Hrozivé tajemství - Případ koronera Johna

Hrozivé tajemství - Případ koronera Johna Originální název: The Awful Secret

Vyšehrad - 2003
ISBN: 80-7021-639-5

Vyšehrad (2003) 80-7021-639-5 232

Bernard Knight nás zavádí do dvanáctého století, kdy sir John de Wolfe, první jmenovaný koroner hrabství Devon, cestuje po kraji, vyšetřuje vraždy a násilí a pokouší se do oněch drsných časů vnést trochu pořádku. Po nehodě při rytířském turnaji se objeví jeho starý známý Gilbert de Ridefort z křížové výpravy a převrátí jeho život vzhůru nohama. Gilbert je templářským rytířem a zoufale potřebuje Johnovu pomoc, aby unikl uzavřenému řádu bojovných mnichů. John se náhle octne ve světě intrik a nebezpečné politiky, což ho zavede na dobrodružnou výpravu mezi proslulé piráty na ostrov Lundy. Nakonec ho vše přivede k odhalení strašného tajemství a probudí se v něm víra ve strašlivý boží hněv.

Historická detektivka z Anglie 12. století (Založil/a: stepuli)

Bernard Knight Bernard Knight

stepuli
  18. 2. 2014, 18:56
Od knížky jsem moc velké očekávání neměla (přiznám se rovnou, koupila jsem ji s druhým dílem ve slevě), ale dala jsem jí šanci. Koroner John je velice sympatický a nadčasový vyšetřující. Myslím, že autor dokázal dobře zachytit jak dobu, ve které se děj odehrává tak i dobře rozpracovat detektivní zápletku a její vyšetřování.