Deník Ellen Rimbauerové

Poprvé vydáno celosvětově: 2001

BETA Dobrovský - 2011
ISBN: 978-80-7306-480-8

BETA Dobrovský (2011) 978-80-7306-480-8 296

Na počátku dvacátého století si Ellen Rimbauerová, mladá manželka seattleského průmyslníka Johna Rimbauera, začala psát pozoruhodný tajný deník. Svěřovala se v něm se svými úzkostmi ohledně manželství, vyjadřovala zmatek nad novou podobou sexuality, jež se v ní probouzela, a zamýšlela se nad životem, který se pro ni postupně stával noční můrou. Deník sleduje přerod dívky v ženu, rovněž však popisuje vznik Rimbauerova honosného sídla zvaného. Dům v růžích, které se v následujících letech stane místem mnoha strašlivých a nevysvětlitelných tragédií. Deník Ellen Rimbauerové Dům v růžích je jedinečný dokument poskytující neobvyklý pohled na život aristokratické společnosti na začátku dvacátého století, odhaluje skryté emocionální utrpení jedné ženy a zaznamenává záhadné a šokující události v Domě v růžích. (Založil/a: petuushkaaa)

sgjoli
  27. 11. 2016, 19:22
Obsahuje spoiler spoiler Kniha je skvělým doplňkem k filmům Dům v růžích, díky němu člověk lépe pochopí některé události a pozadí celého filmu a jak došlo k tomu, že je dům tak tajemný, děsivý, strašidelný a že se v něm ztrácejí či v něm umírají lidé. Já byla rozhodně spokojená.
Buriška
  8. 9. 2016, 18:14
Tento deník se mi líbil. Docela dobře se četl.Je podle skutečných událostí a o to víc se stává napínavým a zajímavým. Pro čtenáře, kteří mají rádi magii, nevysvětlitelné úkazy a tajemno doporučuji.