Jak na věc

Originální název: About A Boy

BB art - 2002
ISBN: 80-7257-127-3

BB art (2002) 80-7257-127-3 252

Třicetišestiletý Will Freeman je přesvědčen, že nechce mít děti, a nechápe, proč mu to pořád všichni doporučují. Je pánem svého času, kterého má spoustu díky zděděným autorským právům na vánoční píseň, kterou jeho otec napsal v roce 1938. Chápe ovšem kouzlo osamělých matek, zvlášť když vypadají jako herečka Julie Christe. Marcus je dvanáctiletý kluk, jehož rodiče se rozešli. Jeho účes, šaty, které se nenosí, vrozená záliba v písničkách od Joni Mitchell, jeho pozici na nové škole v Londýně nijak nevylepšují. Stává se terčem pozornosti a šikanování. Jednoho dne se Will setká s Marcusem a jejich osudy se spojí dohromady. (Založil/a: Oskar)

Keatin
  24. 2. 2012, 12:05
Můj první Hornby. Byla jsem sice poznamenaná filmem, ale i tak se kniha četla skvěle, byla vtipná, svěží, měla spád.
Aiobheann
  10. 9. 2012, 0:40
Po zklamání způsobeném románem Dlouhá cesta dolů jsem Hornbyho zavrhla. Když se mi však dostal do ruky příběh Willa a Marcuse, byla jsem nucena změnit názor.

Hornbyho vyprávění je okouzlující, citlivé a jímavé, ale nesentimentální. Will a Marcus, tito dva potrhlí i moudří, arogantní i nesmělí, soucit budící i obdivuhodní "hrdinové" si navzájem změní život jednou provždy...

Pokud takto vypadá pravá "hornbyovka", okamžitě se vrhám na další.
VenDulin85
  20. 3. 2015, 18:39
Film jsem viděla v kině, takže to už je... hodně dávno tomu, přesto si některé věty a ještě více myšlenek pamatuji docela přesně. Proto mě mile překvapilo, když jsem zjistila, že jsou převzaty téměř doslova z knižní podoby tohoto příběhu o dvou dětech, pardon, o jednom ztraceném dospělákovi a jednom dvanáctiletém chlapci. Hornbyho styl psaní mě snad v žádné jeho knize nemůže zklamat, o to víc bych si přála, aby nafilmovali závěr podle knihy, i s Kurtem Cobainem, ale člověk nemůže mít všechno.
JarKun
  5. 7. 2013, 17:07
Kdo chce přečíst všechno od Hornbyho, nezačínejte touto knihou. Obávám se, že je to totiž jeho top kniha, a tak byste těmi dalšími mohli být zklamáni, byť jsou neméně dobré. Rázovité a zajímavé postavičky, jako je Will, Marcus a jeho máma, jsou nezapomenutelné, stejně jako Den mrtvé kachny a uznávaný "fotbalista" Kirk O´Bane. Ten mi ve filmu následně trochu chyběl. Ale toto je vrcholné dílo, plné ironického humoru a výborných dialogů a hlášek.
karkulin1982
  13. 12. 2013, 22:43
I já jsem byla poznamenaná filmem, který jsem jistou dobu milovala (nejen kvůli Hughovi:-D). Je to tak laskavý a humorný příběh, že ho musí mít každý rád.
Gabriel
  7. 11. 2010, 17:39
Film je skoro věrný knize, takže když jsem se po filmu pustila do knihy, tak už mě nic nepřekvapilo. I tak ale musím říci, že kniha je to vážně pěkná a je dobře napsaná. :-)
Lennie
  5. 9. 2010, 10:36
Úžasné :-) Jak na věc je kniha, kterou bych mohla číst pořád dokola, protože pro mě není přímo o tom příběhu, místy naivním, ale hlavně o přátelství mezi nedůtklivým dospělákem a trochu šíleným klukem :-)
bubu159
  20. 7. 2012, 20:35
Podobne ako Keatin - moja prvotina od Hornbyho, a veľmi príjemné "prekvapenie".
Každý riadok, každá veta má čo povedať a udržujú čitateľa v neustálom strehu a vtiahnutého do deja. Určite sa vrhnem na niektorú jeho ďalšiu knihu.