Terezín, tři roky v předpeklí

Terezín, tři roky v předpeklí

Víkend - 2011
ISBN: 978-80-7222-787-7

Víkend (2011) 978-80-7222-787-7 224

Mnozí lidé, kteří přežívali v Terezíně, nazývali toto místo předpeklím. Odtud odjížděly transporty do Osvětimi a dalších vyhlazovacích táborů, transporty do pekla. V roce 1942 byl tehdy čtrnáctiletý David Rosen odvezen do Terezína. Tento koncentrační tábor, který nacisté vytvořili jako vzorový, aby jej mohli ukazovat tisku a zahraničním návštěvníkům, jeho obyvatelé nazývali předpeklím. Každý věděl, že odtud ve skutečnosti vede jediná cesta: do vyhlazovacího tábora. David si rychle uvědomil, že za umělou fasádou se skrývá stejně hrůzné zacházení, kterému byli Židé v té době všude vystaveni. Měl pouze jediný cíl: chtěl přežít (Založil/a: petuushkaaa)

Zuza89
  19. 11. 2016, 6:32
Poutavý příběh čtrnáctiletého chlapce v Terezíně, v místě, kde prožil starosti, povinnosti, lásku, boj o přežití druhých, ale i vítězství a osvobození tábora. Za mě určitě velké plus za zpracování tématu města Terezín a života v něm. Kniha se čte jedním dechem téměř sama (přečteno za zhruba 5 dní) a člověka i povzbudí, že chlapec předpeklí v Terezíně přežije. Za mě určitě doporučuji!
Ettel
  18. 1. 2012, 17:01
Tuto knihu jsem dostala letos k Vánoců, a běhěm 4-5 dní jsem ji měla přečtenou. Je to jeden z případů, kdy si člověk říká, jestli mě ta kniha bude bavit, nebo se z toho později vyvine nudný děj. Ale už podle názvu jsm si říkala, že to může být pěkná kniha. A taky že je. Jelikož mě zajímá vše, co se týče příběhů a vyprávění za 2.sv.v, nebyla jsem vůbec zklamaná po přečtení této knihy. Kniha poukazuje na to, jací byli a co vlastně vykonávali příslušníci SS, jaký byl život židů, jak jim stále a opakovaně jenom lhali, a tak dále. Také tu velkou roli hraje láska. Jde vidět, že jeden pro druhého udělá cokoliv, i kdyby ho to mělo stát život.