Temnota

Temnota

Ikar - 2011

Ikar (2011)

Příběh nás zavede do podzimního Amsterdamu, kde kanály i ulice jsou zahaleny mlhou. V místním Vondelparku je nalezeno zahrabané v listí tělo mladé nahé ženy. Žena je převezena do nemocnice a případu se ujímá policie, v čele s detektivem Hertogem, obtloustlým sympaťákem vychovávajícím dospívající dceru Vandu. Žena v nemocnici procitá. Je ve velmi špatném stavu. Byla brutálně napadena, je zázrak, že útok přežila. Její tělesná schránka okřívá, duševní stav se naopak zhoršuje. Nic si nepamatuje. V hlavě má temnotu. Nezná své jméno, nerozumí jazyku, kterým na ni v nemocnici hovoří. Přepadává ji strach, tenze, ataka úzkosti a bezmocnosti.. (Založil/a: Kůstka)

Franny_Glass
  18. 6. 2012, 15:07
Četla jsem dobrou recenzi na tuto knihu a tak jsem si řekla, že musím také zkusit. Není špatná. Vlastně je docela dobrá. Vlastně je (na Češku) překvapivě dobrá. Je to taková jednohubka, přečteno za 1 den. I bych doporučila.