Vstříc bouři

Vstříc bouři Originální název: Crazy For the Storm

Plejáda - 2009
ISBN: 978-80-87374-05-4

Plejáda (2009) 978-80-87374-05-4 184

Kniha inspirovaná skutečnou událostí. Norman Ollestad, nadšený lyžař, surfař a spisovatel, přežil v únoru roku 1979, ve věku pouhých jedenácti let, jako jediný leteckou nehodu, při níž všichni tři zbylí pasažéři – pilot, Normanův otec a jeho přítelkyně Sandra - zahynuli. (Založil/a: Peter.Melon)

Norman Ollestad Norman Ollestad
*30.05.1967

Introvert
  29. 10. 2014, 18:31
Silný příběh. Kniha je psaná stylem, kdy se střídají kapitoly popisující bezprostřední okamžiky po havárii letadla a další životaběh Normana Ollestada s kapitolami, kdy vzpomíná na svého otce, nadšeného lyžaře a surfistu, který se synovi snažil svou lásku k vlnám a sněhu předat od nejútlejšího věku - často přes synovu nechuť. Velká fyzická zdatnost a vlastnosti, které se tátovi ve svém synovi podařilo probudit - sebedůvěra, víra v sebe sama a vnitřní síla - mu nakonec zachránily život.
Krásně popsaný vztah otec - syn.
3MN3
  2. 2. 2015, 5:21
70% Ollestad opravdu prožil život plný výzev. Dost mě zamrzel fakt v epilogu o zbytečné chybě pilota, která tak změnila Ollestadovi celý život. Docela jsem se překvapila, že mě zajímal spíše jeho životní příběh, než samotná nehoda letadla, kvůli které jsem začala knihu zprvu číst.
Plechacek
  19. 11. 2014, 21:24
Pěkná knížka kde autor popisuje své dětství, vztah s otcem a boj o přežití po havárii letadla. To vše mi ale narušoval moc často přeskakující děj, který mi často přetrhl napínavý příběh. Stojí za přečtení, ale neočekávejte že vás tato knížka dostane.