Poslední hrdina

Poprvé vydáno celosvětově: 2001

Talpress - 2003
ISBN: 80-7197-228-2

Talpress (2003) 80-7197-228-2 176

Vládce Achátové říše - císař Čingis Cohen, kdysi známý celé Zeměploše jako Barbar Cohen se chce pomstít bohům. A jelikož se v Achátové říši vynalezl střelný prach, nenapadne ho nic lepšího než sestrojit velkou bombu a dopravit jí na vrchol hory Cori Celesti, sídla bohů.
Jenže velký výbuch na hoře Cori Celesti by znamenalo zhroucení veškeré magie na Zeměploše a život bez magie nemůže existovat. Proto se připravuje velký let želvonautů v čele s Leonardem da Quirm a jeho posádkou Karotkou, Mrakoplašem a knihovníkem Neviditelné univerzity.

Terry Pratchett Terry Pratchett
*28.04.1948 - †12.03.2015

prkali
  3. 2. 2013, 9:47
Pane Pratchette, Váš humor ve mně vyvolává přesně ty pocity, při kterých, býti kočkou, hlasitě předu. A navíc jsou tu ty krásné ilustrace, díky za ně, pane Kidby! ("Tenhle muž byl chytrý tím zvláštním, nepřítomným způsobem. Nejen že dokázal namalovat portrét, který vás sledoval, kamkoli jste se pohnuli v místnosti, ale pak s vámi šel ještě domů a umyl za vás nádobí. Někteří lidé mají neobyčejnou sebedůvěru, protože jsou hloupí. Leonardo vypadal jako někdo, kdo má spoustu sebedůvěry proto, že ještě nikdy nenašel důvod, proč ji nemít. Spokojeně by vykročil ze střechy vysoké budovy v onom šťastném stavu mysli člověka, který je rozhodnut vypořádat se s otázkou přitažlivosti země, až na ni narazí. A možná by to i dokázal.")
Martin
  7. 9. 2014, 15:30
Krátká, ale velmi povedená kniha. Kvůli malému rozsahu je celý děj vyprávěn svižně, nicméně jedná se o plnohodnotnou Zeměplochu. Vystupující postavy: Barbar Cohen a jeho horda starých hrdinů, mágové včele s Mrakoplašem, Vetinari, Karotka a Leonardo da Qvirm - vážně stojí za přečtení.
Czermy
  19. 10. 2010, 21:42
Pratchetta musím zásadně hodnotit plným počtem hvězd. Ještě se mi nestalo, že bych si od něj něco přečetl a říkal si, že to bylo nějak jinak než to být mělo. Mám rád Barbara Cohena, mám rád Zeměplošské bohy, i veškeré mágstvo. Slyšel jsem, že kniha má hlavně předvést nového ilustrátora, je podceněná, vlastně taková delší povídka. No, možná je trochu kratší než ostatní v nastoleném trendu posledních zeměplošských románů, nicméně pro mě plnohodnotná.