Možná, možná ne

Možná, možná ne Originální název: Maybe (Maybe not)

Argo - 2002
ISBN: 80-7203-046-9

Argo (2002) 80-7203-046-9 172
Argo (1996)
Odeon (1993)

Možná, možná ne: nápady z vnitřního světa je kniha povídek, završující jedno autorovo tvůrčí období.

Ivulina
  5. 1. 2013, 20:23
Někdy si ráda zapřemýšlím, jindy si chci hlavu pročistit, pak se zasmát, poplakat si, zasnít se, zavzpomínat. Autorova tvorba mi naprosto vyhovuje, líbí se mi jeho příběhy, rady, přiznání, historky a zamyšlení. Věřím, že každý si nacházíme to své - každému se právě takováto díla nemusí vůbec zamlouvat, ale mně se jeho knihy velmi líbí. Možná se právě k této jednou vrátím. Možná ne..
chrispe
  17. 2. 2013, 13:14
Přijela jsem k prarodičům a vidím, že mají v kuchyni vyskládané knihy. Část měla jít knihovně, část do popelnic. Zeptala jsem se, jestli se můžu kouknout a nějaké si vzít. Byl mezi nimi tady pan Fulghum - to jméno mi vůbec nic neříkalo, ale zaujal mě děsivý obal a po prolistování jsem si řekla, že té knize dám šanci. A od té doby knihy pana Fulghuma docela pravidelně čtu. A když se řekne "Možná, možná ne." tak si vždycky vzpomenu na nesmrtelnou poisetii a musím se zasmát. Kéž by i všechny moje kytky byly nesmrtelný!
PiGiFr
  11. 2. 2014, 11:09
Pohodová knížka plná zamyšlení nad obyčejnými věcmi. Nad těmi, nad kterými by nás snad ani nikdy nenapadlo přemýšlet. A autor je zde předkládá v krátkých esejích, jeho životních příbězích, setkáních a zkušenostech velice trefně, výstižně a vtině.
Veunek
  25. 6. 2014, 11:31
Fulghumovy knížky jsou jedny z mých nejoblíbenějších. Když mám zrovna chuť přečíst si něco krátkého, vtipného a přitom to musí mít hlavu a patu, sáhnu jednoznačně po jeho knížkách. Krátké příběhy jsou ze života, autor je vypráví s lehkostí, moudrostí a nadhledem jemu vlastním a myslím, že každý v jeho vyprávění najde kus sebe samého.
V tomhle dílku se mi asi nejvíce líbila povídání o holčičce, která se nechtěla vyčůrat na pánských toaletách, o pánu, který musel v aukci vydražit psa, o holčičce, která musela prodávat čokolády a nejvíc o samém panu Fulghumovi, jak dirigoval Beethovenovu Devátou :).
Makyyy
  27. 2. 2016, 23:33
Prostě sympatické čtení tohoto milého a moudrého pana.Autor se nevnucuje,nepřesvědčuje a nebere se "strašně vážně".Mám ráda čtivo tohoto kalibru ☺.Moje první setkání s p. Fulghumem a věřím,že ne poslední.5 hvězdiček
Floween
  27. 4. 2015, 8:03
Mně sice vánoční hvězda pokaždý chcípne, ale taky nejsem Američan :D
První kniha, kterou od něj čtu a místy se směju jak blázen, místy slzím jak malá: "Prosím, prosím, kup toho psa." Celkově mám asi problém s příliš bujnou fantazií, při dirigování jsem se cítila na jeho místě a prožívala stres z vystupování.
Hrozně se těším na další knížky, protože sice vypráví "jen" povídky, ale téměř vždy si z nich odnesu myšlenku, která je mi blízká.
Buriška
  16. 11. 2016, 12:31
Hezká pohodová a velmi čtivá knížka, plná příběhů, nad kterými se čtenář nejen pobaví. Autor píše o zcela běžných příbězích, nad kterými Vás donutí pozastavit se a zapřemýšlet.