Jack, Pán stínů

Poprvé vydáno celosvětově: 1971

Straky na vrbě - 2000
ISBN: 80-86428-05-2

Straky na vrbě (2000) 80-86428-05-2 186

Když přišel Jack do Igléz v Soumračných krajích, aby tam navštívil Divé hry, bylo celkem jasné, že mu jde především o to štípnout hlavní cenu – obří rubín zvaný Divý plamen. Proto ho taky Smage s Quazerem práskli – rubín měl vyhrát někdo z nich. Netušili však, jakou pomstu tím na sebe přivolají. Jack, téměř bůh zlodějů tohoto světa, se nezastaví před ničím. Zvlášť, když zjistí, že za celou tou šarádou stojí jeho dávný rival – Pán netopýrů. Porazit tohoto mága a vladaře Temné strany světa se však jeví téměř nemožné. Kam až zajde Jack, aby to dokázal? (Založil/a: jamalka)

soniaf
  23. 12. 2011, 1:07
Skvělá knížka, která má všechno, co čtenář může chtít od fantasy. Zajímavý a originální příběh, dobré prostředí a propracovanou hlavní postavu, která je spíše záporná, ale stejně jí musíte fandit. Tuto knihu jsem našla v knihovně v oddělení pro děti a dorost, ale myslím, že tam určitě nepatří. Nejvíce se mi líbilo Jackovo "znovuzrození" ve hnojných jámách Glyve.
Methat
  9. 6. 2015, 13:02
Kniha je napísaná veľmi stručne a autor doslova preskakoval niektoré významné udalosti alebo ich len rýchlo ukončil - mohli byť ďaleko detailnejšie popísané. Súboje sú odfláknuté úplne. Doslova od polovice knihy začne autor písať ako keby novú knihu/príbeh, ale po čase čitateľ zisťuje, že sa vlastne jedná o tú istú osobu, len v úplne inom svete - na druhej strane. Nie je vysvetlené, ako sa tam dostal, nie je vysvetlené nič. Jack zabil niekoho významného a ja som si zmätene hovoril, kto to bol a rýchlo som listoval dozadu, aby som hneď zistil, že nikto taký tam spomenutý nebol. Jack dostal do vienku strašne veľkú magickú silu a ja som bol nas*atý, že autor vôbec nenapísal ako to vôbec prebehlo a prečo. Ako keby v jeho svete žiadne pravidlá neplatili, tak si povedal, tu ho premiestim, tu zničí toto, tu zabije toho. Kniha je stašne krátka, dala by sa vtesnať do väčšej poviedkovej zbierky. Jack si svoj osud, ktorý ho dostihol na konci, hrdo zaslúžil a vôbec mi to nevadilo. Jediné plus vidím v temnej atmosfére a niektorým veľmi dobrým nápadom, ktoré poháňali pútavosť deja o potrebný kus vpred. Každopádne pre mňa je Jack, Pán stínů veľké sklamanie...
hEROic
  13. 12. 2011, 15:48
Víte proč se Země točí? Za to může Jack! No snad jsem neprozradil moc ;) Já prostě Zelaznyho humor miluju... jeho způsob naznačování nemá chybu! Jeden odstavec končí stylem - Přede mnou konečně zacvrlikal ptáček. Další začíná - Ráno jsem zašlapal doutnající uhlíky se zbytky kůstek a vydal jsem se směrem, kde večer zpíval ptáček. :))
zelvicka
  14. 3. 2010, 14:26
Kniha začíná tím, že hlavní hrdina zemře... :) Ne, to není vtip.
dawelus
  29. 11. 2015, 0:22
Zajímavá kratičká knížka, velmi abstraktní prostředí plné metafor. Často dost stručný děj, ale mě to přišlo sympatické. V porovnání s jinými autory, kteří rozvláčně posijují každou nepodstatnou situaci, to bylo osvěžující a myslím, že autor i tak předal čtenáři myšlenku přesně tak, jak zamýšlel.