Poslední noc s tebou

Poslední noc s tebou
Originální název: La última noche que pasé contigo

Mladá fronta - 2001
ISBN: 80-204-0916-5

Mladá fronta (2001) 80-204-0916-5 100

Autorka ve svém erotickém románu Poslední noc s tebou elegantním stylem ozvláštněným nadsázkou, parodií a černým humorem zkoumá nepředvítdatelné cesty tělesné touhy. V pozoruhodně literárně ztvárněném příběhu, zarámovaném dopisy milenců, jejichž identita se odhalí až v nečekaném závěru, se pamět prolíná s imaginací, zasuté zážitky s frustrovanými představami a smrt se sentimentálními texty slavných boler ve smyslném, horkém, barevném ohňostroji chutí, vůní a obrazů. (Založil/a: soniaf)

Mayra Monter Mayra Monter
*1952

soniaf
  21. 11. 2011, 21:45
Knížku jsem náhodně objevila v knihovně a chtěla jsem něco oddechového ke čtení. Jsem ráda, že se mi dostala do ruky, protože je to zajímavá a zvláštní kniha. Čtenář sice nemůže čekat něco šokujícího (co se týče té erotiky), ale v ostatním směrech je kniha podle mě docela kvalitní. Prostředí je popsáno velice živě a asi to bylo to, co se mi na knize líbilo nejvíc. Zápletka je zajímavá a není zpracována takovým tím menopauzálním stylem, jaký občas můžeme vidět u autorek, které píší o vztazích apod.\r\nJednu hvězdičku ale z hodnocení ubírám, protože mi vadilo jak se pořád v knize psalo o tom, jak někdo někoho cítí, jak vzduchem vane nakyslý pach potu atd. Opravdu to nebylo třeba zdůrazňovat tak často...