Agent Řádu

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Polaris - 2011
ISBN: 978-80-7332-168-0

Polaris (2011) 978-80-7332-168-0 400

Ten, kdo se zdál být geniálním zločincem, může být jen loutkou v mnohem větší hře.

To, co se jevilo jako lokální nebezpečí, hrozí podkopat samotné základy Říše.

Z osm set let vzdálené budoucnosti se nečekaně otevře časově asynchronní runsiblová brána do prostoru lidského Řádu. Ti, kteří ji procházejí, byli vyslání z Řádu se zvláštním úkolem dopravit mimozemského 'Tvůrce' zpět do jeho domovské civilizace v Malém Magellanově oblaku. Jakmile však tito uprchlíci bezpečně dorazí, brána je rychle uzavřena a okamžitě svržena do blízkého slunce, protože je pronásleduje cosi neznámého.

Od těch, kteří prošli runsiblem, se agent Cormac dozví, že civilizaci Tvůrců zničil smrtící virus známý jako džainská technologie. To samozřejmě vyvolá otázky: proč byl Drak, masivní biokonstrukt Tvůrců, doopravdy poslán do Řádu a proč se džainská uzlina znenadání ocitla v rukou někoho, kdo s ní mohl napáchat nejvíce škody?

Ve stejné době bytost zvaná Legát cílevědomě rozšiřuje v Řádu další zhoubné džainské uzliny a odpadlická útočná loď Srdcový král narazí mimo hranici Řádu na cosi velice nebezpečného... (Založil/a: illy)

Balu
  27. 2. 2015, 23:12
Z mého pohledu je tento díl série krokem zpět. Zajímavé události, které se staly v závěru minulého dílu, měly v tomhle díle pouze jediný důsledek, a tím jsou bitvy. Určité pasáže vesmírných válek byly přítomny ve všech dílech této série, ale doposud nikdy tam nehrály prim - a zde prakticky nic jiného nenajdete. Pokud tedy máte rádi popisy různých přestřelek, ničení a válek v hávu sci-fi, pak si v této knize budete libovat; já však naneštěstí šel za příslibem děje propracovanějšího a jsem tedy po zásluze zklamán. Dávám 2-3*.