Ukolébavka

Originální název: This lullaby

CooBoo - 2011
ISBN: 978-80-7447-082-0

CooBoo (2011) 978-80-7447-082-0 376

O lásce už jsem neměla žádné iluze. Přicházela a odcházela, ranila, a někdy taky ne. Lidé nemají být spolu navěky, bez ohledu na to, co se zpívá v písních.“ Remy nevěří v lásku, a ostatně proč by měla? Její matka se se popáté vdává a její otec, kterého nikdy nepoznala, ji zanechal jen jednu ubohou píseň – Ukolébavku, kterou si lidé tak často a tak absurdně nechávají hrát na svatbách. Remy ale věří na zábavu, a tak o kluky nemá nouzi, s kamarádkami chodí pařit a vůbec si užívá života. Přesně podle plánu, s cynismem, nadhledem a jistou dávkou blahosklonnosti nad city ostatních. Pak se ale v jejím životě objeví Dexter a snaží se jí převrátit život vzhůru nohama. Otázkou je, zda o to ledová královna Remy vůbec stojí… (Založil/a: cikyt)

Sarah Dessen Sarah Dessen
*06.06.1970

Dee-Dee
  9. 9. 2013, 20:26
Knížka mi přišla průměrná. Líbilo se mi, že se autorka snažila o jiný přístup hlavní hrdinky ke klukům a k lásce, byla to zajímavá změna. Ale jinak mě tato knížka moc nezaujala, mnohem víc se mi od Dessenové líbila Poslouchej.
evulinkalinhartova
  20. 3. 2013, 11:18
Další četba v angličtině... Tentokrát se mi knížka líbila jen chvilkama. Remy poznává lásku a vůbec se jí to nelíbí. Přijde mi to jako hovadina. Čekat, že se nikdy nezamiluje.
Prostě se to stává každému.
Každá holka i ta, která se zuby nehty brání, najde lásku. Přesně tak jako Remy i když celý děj knížky dělá, že jí se to stát skoro nemůže a pod... Takže fajn, knížka je dobrá, ale ne skvělá. Chyběla mi tam nějaká pořádná zápletka, ten správný náboj...

Amaya
  30. 12. 2013, 22:12
Mám tuhle knížku velice ráda, jelikož jsem se s hlavní hrdinkou hodně ztotožnila, má podobný problém s kluky jako já :) je to takové dívčí, ale hezká odreagovačka a pěkně se to čte. V klidném režimu se to dá krásně přečíst za jeden den :)