Zlodějka duší

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Fortuna Libri - 2011
ISBN: 978-80-7321-584-2

Fortuna Libri (2011) 978-80-7321-584-2 352

Evie si vždy myslela, že je normální. Je to divné, protože pracuje pro Mezinárodní paranormální kontrolní agenturu. Její nejlepší kamarádka je mořská panna a chodí s měňavcem, tedy tvorem, který dokáže měnit svou podobu. Ona jediná dokáže proniknout kouzlem neskutečna. Jenže najednou začaly kouzelné bytosti umírat a Evie slyší ve snech strašidelné hlasy, které jí šeptají do uší strašidelná proroctví.
Do agentury se vloupá vodní chlapec Lendl, díky jeho schopnostem jej také zaměstnají. Mezi ním a Evie začne rychle vznikat nebezpečně silné pouto. Ale zatím se kolem nich svírá kruh ohrožení. Hrozivá a tajemná bytost se živí na kouzelném světě vysáváním duší jeho obyvatel. (Založil/a: Diee)

#drama
Kiersten White Kiersten White

PeťkaW.
  21. 1. 2016, 13:22
Úvod - příliš rychlý, stať - rozvleklý, konec - moc uspěchaný. Nápad nebyl špatný, ale nemůžu se zbavit dojmu, že se z něj dalo vytěžit mnohem víc, než co předvedla White. Mám radši propracované příběhy a tady kupa věcí zkrátka nedávala smysl, nebo nebyla dost vysvětlená. Prostě to takhle je a basta. Asi tak na mě působila dobrá polovina knihy. Žádné odůvodnění, žádná historie postav nebo prostředí. Charaktery byly vykreslené jakž takž, ale taky se s nimi dalo pohrát mnohem víc. Upřímně doufám, že v dalších dílech bude víc vykreslený původ a celá zápletka kolem "Prázdných", protože tyhle letmé náznaky ani zdaleka nestačily. A ještě jedna negativní věc, která mě zarazila - za tohle opravdu dostal recenzent zaplaceno? Překlepů, až běda.
Ale abych napsala i něco pozitivního - děj rychle utíká a celá kniha je psaná pěkně čtivě. Některé hlášky hlavní postavy taky nejsou k zahození a věřím, že kupa mladších dívek se s ní bude chtít ztotožnit. Je to lehké čtení po náročném dni a když se na knížku podíváte takhle a nic dalšího od ní nečekáte, tak vlastně musíte být spokojení, protože u čtení parádně vypnete.
-Nikola-
  24. 2. 2012, 19:31
Nazvala bych to jako lehké čtení po dlouhém dni, samozřejmě má to své chyby, jako všechno a všichni, ale nápad byl určitě dobrý. Podotýkám, že tiskařský šotek se na české verzi pořádně vyřádil.
sokoba
  7. 2. 2012, 21:15
Na chvíle nudy to postačí. Jakože já to četla ve škole, když nuda byla největší. Určitý nápad to mělo, ale bylo to na mě vše prostě moc rychlé. Nepropracované. Mám ráda příběhy, které mají hloubku a když je čtu mám pocit, že je za tím vším ještě něco víc. U téhle knížky jsem rozhodně takový pocit neměla. Nemluvě občasných chybách v překladu. Kdybych to měla shrnout, tak bych řekla, že je to jednoduché čtení pro mladší dívky a to ještě když nechtějí moc přemýšlet. Ale, číst se to dalo.
pegerren
  18. 7. 2012, 21:49
Příjemné, lehké čtení, původní nápad taky dobrý, ale... v celku to nebylo ono. možná víc propracovat., více rozebrat a popsat postavy, atd. škoda, že tento nápad vyšel zbytečně vniveč-dokonce by mi vůbec nevadilo, kdyby Evie zůstala jen člověkem, který dokáže rozpoznávat paranormály, dalo by se na tom postavit spousta příběhů. No uvidíme v druhém díle.
Saf123
  19. 2. 2014, 21:25
Kniha se mi líbila, ale na můj vkus (zatím jsem si na to nezvykla) děj byl nejdříve tahavý a poté hned zápletka, hned rozuzlení a všechno to bylo rychlé, možná to bylo tím, jak jsem to hltala, možná.., ale i přesto se nemohu dočkat na druhý díl.
AninkaU
  22. 7. 2013, 20:41
Byla jsem příjemně překvapena touto knihou. Čekala jsem další upíří příběh jako např. smítvání, upíří deníky, škola noci a tak, ale tohle jsem nečekala. Zaujal mě příběh, který bych opravdu nečekala. Vřele tuto knihu všem doporučuji a nejvíce těm, kteří se chtějí uvolnit u lehčího čtení :)
Kriztyna
  22. 8. 2012, 18:45
Není to sice dokonalé napsané, autorka mohla trochu vylepšit konec ale i tak mě to bavilo a vtáhlo do děje. Určitě knížku doporučuju, je to jedna z těch lepších i přes ty chyby v překladu.(Nikdo z nás není dokonalý)
kristina1980
  18. 2. 2012, 22:26
Tohle bylo prostě velmi slabé. Chyb v textu jak máku. A příběh to taky nezachránil. Překlad špatný, korektura žádná!!! Autorka bude muset hodně zapracovat, protože tohle prostě dobré nebylo.
Deni155
  6. 2. 2014, 14:03
Neoslní, neurazí. Pohodová knížka s příjemným příběhem do chvil nudy. Lehké, oddechové čtění, občas chyby v překladu a "Typičtí" teenageři, ale tak nápad zajímavý, proč ne.
GolVec
  14. 8. 2012, 21:36
Autorka měla celkem zajímavý nápad. Bohužel jej v knize dostatečně nerozvinula. Čtvrt knihy se nic neděje, pak se něco stane, ovšem tím celá akce v podstatě končí a další se dočkáme až na konci knihy na pár stránkách. Další díl si kupovat nehodlám, vzhledem k chabosti příběhu. Korektor knihu pravděpodobně neviděl.
petulka79
  19. 12. 2011, 15:28
Očekávání se nekonalo. V prvním vydání jsou zjevné chyby. Nevím do jaké míry je to překladem, ale hlavně zpočátku mi nějak nesedí slovosled, některé věty jakoby měly slova navíc. Jinak je příběh na můj vkus poměrně hodně jednoduše psaný. Nápad dobrý, ale fantazie a vyprávění značně pokulhává. Celkově mohu tuto knihu doporučit maximálně pro náctileté.