Podvrženec

Straky na vrbě - 2016
ISBN: 978-80-87364-55-0

Straky na vrbě (2016) 978-80-87364-55-0 296
Straky na vrbě (2001) 80-86428-11-7 272

Chcete se stát svědky posledního zoufalého boje Deta Morsona, pána na Rondovalu, v době, kdy malý Pol přišel na svět? Chcete být u toho, jak Pol vyrůstal v podivném technickém světě, do nějž nepatřil, až ho ten, kdo jej tam uvrhl, přišel vrátit zase zpátky? Dělat spolu s Polem první kroky v novém magickém světě, objevit Rondoval, seznámit se s Lunoletem a vytrvat až k hořké konfrontaci s Markem Maraksonem na Zlokovné hoře? (Založil/a: jamalka)

Ciba
  30. 11. 2015, 9:51
Moje první zkušenost s Zelaznym nebyla vůbec špatná. Autor má specifický styl vyprávění, který působí klidným a vyrovnaným dojmem. To však neznamená, že nedojde na napínavou zápletku či několik překvapení. Podvrženec vlastně vítězí na všech frontách a dech ztrácí až v úplném závěru, kde to Zelazny všechno tak nějak uspěchá a odflákne. V rámci fantasy kniha patří k tomu lepšímu, co si lze přečíst. Nahoru ji táhnou hlavně zajímaví hrdinové, konflikt techniky s přírodou a odkazy na starověké památky známé každému z nás. Podvrženec tak sice není stoprocentní tutovkou, ale za přečtení přesto stojí.
KillHurt
  18. 7. 2016, 23:17
Po rozporuplných dojmech z Jacka, Pána stínů, jsem si touto knihou našel k Zelaznemu cestu. Příběh je jasný, stručný a neztrácí dech. To co jiní autoři rozepisují na několik bichlí, zvládá bez škobrtnutí Zelazný na pouhých 260 stranách bez ztráty epičnosti či napínavosti. Těším se na Divomága a na Amber.