Šoková doktrína

Originální název: The Shock Doctrine

Argo - 2010
ISBN: 978-80-257-0357

Argo (2010) 978-80-257-0357 548

Válka v Iráku, tsunami na Cejlonu, zátopy v New Orleans… těchto a podobných neštěstí umí dobře využít podnikání jistého typu, jež Kleinová nazývá "kalamitním kapitalismem". Zatímco se postižení vzpamatovávají z otřesu, nadnárodní kapitál už se usídluje na zpustošeném území, a tam, kde byla před katastrofou veřejná zařízení sloužící nejširšímu obyvatelstvu, rostou hotely, kanceláře a další budovy a podniky v soukromých rukou, rozhojňující soukromý kapitál. Stejně jako ve své předchozí knize Bez loga dokládá autorka tyto alarmující skutečnosti množstvím statistických dat, faktů, rozhovorů s účastníky řečených událostí i vlastních výzkumů. (Založil/a: dana.f)

Naomi Klein Naomi Klein
*08.05.1970

hokee
  19. 9. 2014, 14:07
Precizně zpracovaná kniha pojednávající o praktikách korporačního kapitalismu. U čtení mi bylo častokrát opravdu fyzicky špatně nad stavem dnešního světa, přesto, nebo právě proto, doporučuji všem po knize sáhnout a proniknout do tajů mocných a bohatých... Dozvíte se věci nevídané.
řehy
  25. 12. 2012, 11:24
Musím říct, že je to velice obtížná kniha na čtení. Ale potom, co jí člověk pochopí, se mu tak rozšíří obzory a pochopí tolik věcí, tolik ohavných věcí, které na nás dnes a denně páchají ti "lidé". Jasný důkaz toho, že dnešní ekonomika si dokáže jít pro zisk i přes mrtvoly.