Hokej můj osud

Hokej můj osud
Originální název: Hokej můj osud

Josef Laufer je nejslavnějším českým reportérem 1. pol. 20. století. Jeho reportáže dokázaly strhnout a sehrály velmi důležitou roli při propagaci profesionálního sportu. Kniha z pera sportovního a hokejového nadšence zvlášť rozhodně nebude nudit.

Není posláním této knihy, aby byla dokonalým zrcadlem vzniku a dějin našeho hokeje, dnes tak významné složky v životě národa, nicméně ukládá autorovi, aby zachovával jistý řád a soustavu.A to ze dvou důvodů. Jsou v ní věrně podány autorovy osobité dojmy a zkušenosti, které získal ve styku s hokejem, a líčeny drobné, ale příznačné události z dětství, jinošství, mužné zralosti až po dnešní \"přezrálost\" autorovu a do jisté míry přezrálost i našeho hokeje, a proto nutno postupovat zdola, od kořenů. Tyto dojmy a události se pak přimykají k historickému pni našeho hokeje jako liány a dokreslují i objasňují mnohé, co strohý kronikář nemůže postihnout. Musíme tedy začít od začátku, kdy se autor octl poprvé hokeji tváří v tvář a stal se od tohoto okamžiku až nadosmrti jeho vyznavačem. Další stránky jsou vyznáním autora k jeho největší zálibě - hokeji. (Založil/a: ankkk)

Josef Laufer Josef Laufer
*1891 - †1966