S Davidovou hvězdou peklem Terezína

S Davidovou hvězdou peklem Terezína Originální název: S Davidovou hvězdou peklem Terezína

Littera - 2010
ISBN: 978-80-85763-55-3

Littera (2010) 978-80-85763-55-3 160

Paměti profesora Viktora A. Pollaka 1938-1945
Tato kniha líčí životní příběh tehdy mladého muže židovského původu, autora pamětí, který byl natolik slepý, že neviděl ruku píšící na zdi, až už bylo příliš pozdě. Jako mnoho dalších se zapletl do smrtící sítě rasového fanatismu a zvrácenosti. Osud k němu byl milosrdný. Podařilo se mu přežít fyzicky nezraněný, ale psychicky poznamenaný na celý život. Devětkrát byl odsouzen na smrt a devětkrát ušetřen, někdy na poslední chvíli. Když se to přihodí devětkrát za sebou, určitě to není běžné. Lze říci, že to byla boží vůle, ruka osudu, zázrak, to už je na čtenáři, jak to nazve. Ale ať už dáte té síle jakékoliv jméno, jsem vděčen za další desítky let života, které mi byly dopřány. Zároveň jsem však naplněn smutkem, když si vzpomenu na osud mnoha příbuzných, přátel, kolegů a spoluvězňů, k nimž byla tato síla méně milostivá (Založil/a: IOIOIO)