Originální název: Dilvish, the Damned

Straky na vrbě - 2004
ISBN: 80-86428-45-1

Straky na vrbě (2004) 80-86428-45-1 242
Laser-books (1994) 80-85601-80-X 251

Dilvish prožil dvě mučivá století v Pekle s jedinou myšlenkou – pomstít se Jelerakovi, muži, jenž ho proklel, nejmocnějšímu a nejobávanějšímu čaroději na Zemi. Útěkem z pekla vše začíná. V jedenácti příbězích sledujeme Dilvishe a jeho společníka – kouzelného ocelového koně Blacka – jak slídí po Zemi a hledají Jeleraka. Cesta je zavede do očarovaného města, jehož pohyblivé budovy tvoří smrtelnou past; do paláce posledního věřícího dávného boha, který nechce nic víc, než Dilvishův život. Na této cestě za pomstou je Dilvish uprostřed války sveden krásnou vampírkou, použit jako zástava v nesmiřitelné honbě za mocí mezi dvěma čaroději a konečně stojí před neporušenými zdmi Ledové věže, která ukrývá tisícileté magické síly – a snad i Jeleraka samotného. (Založil/a: jamalka)

Skřítek
  27. 1. 2013, 9:09
Oddechové čtení po hltání axiomů, skvělé temnější počteníčko pro starší dítka. Zelazny umí zaujmnout, byť jeho nejhorší vlastností je záliba v nekonečných pokračováních viz. Amber, a bohužel i v této knize není konec koncem.
Loro
  2. 3. 2013, 13:19
Souhlasím se Skřítkem.Zelazny piše dobře ani jednou jsem se u této knihy nenudil ,ale zase nebyla dokončena to mě opravdu naštvalo ,ale jinak je fajn.