Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Doktorka Lucy

87%
4 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Doktorka Lucy
Autor:
Originální název: Mercy Rule

Nejnovější vydání:
Oldag - 2010
ISBN: 978-80-7411-024-5
Počet stránek: 309
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 4x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Oldag (2010) 978-80-7411-024-5 309

Na první pohled vypadá doktorka Lucy Weissová jako úspěšná pracující žena z vyšší střední třídy, která spolu s manželem vychovává své milované děti ve světě fotbalu v sobotu dopoledne, schůzek s učiteli soukromé školy a hyperaktivních matek spolužáků svých dětí. Ale Lucyin vlastní životopis z ní činí výjimku. Po dětství stráveném v pěstounské péči je člověkem, který překonal handicap, který se vymanil z okraje společnosti. Nyní, jako dětská lékařka, pracuje s některými stejně ohroženými pacienty a jejich rodinami.
Doktorka Lucy je kniha o péči o děti a o tom, jak velice důležitá práce to je. Lucy přivádí její práce zpátky do světa rodin žijících na hraně, kdy se musí každý den rozhodovat, zda to, co rodiče provádějí, je tak nekompetentní - nebo tak bláznivé -, že to jejich děti ohrožuje. K její práci patří zatelefonovat a vložit se do toho, když musí. Jak se Lucy pohybuje mezi svými nesourodými světy - od obav o svého velmi talentovaného, ale zvláštního syna ke starostem o rodiče, kteří se potýkají s drogami a neschůdnou životní situací -, musí soudit i sama sebe jako matku, posuzovat jiné rodiče a také zápasit s dozvuky svého dětství.
Čtenáři, kteří budou sledovat, jak se Lucy snaží udržet rovnováhu, užívat si vlastní děti a pohlížet na jiné rodiny s humorem, ale spravedlivě a soucitně, pochopí, proč jeden spisovatelský kolega o Perri Klass řekl: "Jen málo spisovatelů píše tak krásně nebo tak autenticky o rodičovství." (Založil/a: Luci-ye)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace