Byl jsem Saddámovým synem

Byl jsem Saddámovým synem Originální název: Ich war Saddams sohn

Ikar - 2004
ISBN: 80-249-0314-8

Ikar (2004) 80-249-0314-8 312

Ze strachu z atentátů vyvinul Saddám Husajn pro sebe a svou rodinu rafinovaný systém dvojníků. Jedním z nich byl Latíf Jahjá, jenž musel celá léta vystupovat jako Udaj Husajn, což mu umožnilo nahlédnout do mašinerie teroru a bezuzdného zneužívání moci, o něž se opíral Saddámův mocenský aparát - zkušenost vícekrát málem zaplatil životem. V této knize Jahjá vypráví neuvěřitelný příběh svého života. Z bezprostřední blízkosti Saddámovy rodiny zažíval absurdní systém vražd, mučení, korupce a výstřelků, zastupoval Udaje Husajna jako dvojník při jednáních, účastnil se orgií v Bagdádu a bojoval místo Udaje za války v Zálivu. Byl svědkem šokujících zločinů a nakonec se pokusil o sebevraždu (Založil/a: mmbady)

Prisnoles
  3. 8. 2016, 13:57
Knížka je opravdu surová a to si myslím, že realitu nezobrazuje úplně. Byli okamžiky kdy jsem knihu odkládal s myšlenkami, jak je možné, že se toto vůbec dělo, nicméně knihu hodnotím 5/5 a jsem rád za "happyend"