Originální název: Those in Peril

Alpress - 2011
ISBN: 978-80-7362-906-9

Alpress (2011) 978-80-7362-906-9 408

Hazel Bannock je dědicem společnosti Bannock ropy Corp, jedné z největších producentů ropy s celosvětovým dosahem. Při jízdě v Indickém oceánu, má být Hazel ze soukromé jachty unesen africkými musliskmými piráty. Hazel není na palubě v té době, ale jeho devatenáctiletá dcera, Cayla, kterou unesou a drží jí jako rukojmí. Piráti požadují ochromujících dvacet miliard dolarů jako výkupné za její propuštění. Silně přítažlivý, dobrodružný román Šelma nejlepšího světového vypravěče Wilbur Smithe. (Založil/a: martin113)

ondrasek
  26. 8. 2013, 8:03
Nejvíc se mi na knize líbilo stále ještě aktuální téma moderních pirátů, kteří dodnes řádí v Adenském zálivu a unášejí lodě. Další plus dávám za brutální smrt jednoho ze dvou hlavních padouchů, páč v tomhle někdy bývá Wilbur měkkej.
Wil mě ale vyloženě naštval jednou kraťonkou pasáží, ve které slovy Hektora Crosse obhajuje islám, jenž je jinak jakříká mírumilovný, ale pár fundamentalistů, radikálů a jiných magorů je všude (i v křesťanství) a proti nim zrovna bojují. Což je asi pravda, ale přišlo mi to hodně alibistický a do knihy nehodící - jako by to dostal rozkazem třeba od editora.
A ještě jedno malinký mínus - celá kniha mi připadala dost přeslazená. Proto jsem doufal, že konec by mohl skončit tragicky (jako třeba v jeho Volání na ďábla), jenže Wilbur ten konec ještě přicukroval. Asi fakt měkne, knihu napsal v 77 letech. (Zato ovšem klobouk dolů) :-)
Hannelle
  14. 1. 2013, 12:25
Kniha je to čtivá, ale nebýt "MacGyvera", tak se děj asi nikam pohne. Člověk by si už skoro myslel, že superhrdinové vymřeli. Tohle se Willburovi moc nepovedlo.
Bax
  3. 4. 2012, 9:31
Bohužel velké zklamání u jinak velmi oblíbeného autora. Jednak hloupě vystavěný příběh, kdy unesenou Caylu půl knihy osvobozují, aby ji jednou větou v zápětí nechal popravit za úžasné naivity obou hlavních představitelů. Pak neuvěřitelná druhá část příběhu s tankerem zlatá Husa je již zcela mimo chápání zdravého rozumu
Ari
  15. 1. 2012, 19:36
Další napínavá kniha, při popisování mučení a hrubého zacházení mi šel mráz po zádech, ale tradičně jsem ji přečetla téměř jedním dechem :-)