Vrátil jsem se v pořádku a včas

Vrátil jsem se v pořádku a včas

Baronet - 2007

Baronet (2007)

Humorně podaný příběh na vážné téma okořeněný ilustracemi známého karikaturisty Oldřicha Dudka a opatřený „odborným“ doslovem MUDr. Janem Cimickým je prvním sklíčkem do mozaiky autorových životních zážitků. Kniha zavádí čtenáře do prostředí léčebny pro závislé. V pavilonu Nový život se tu sejdou alkoholici, gembleři i drogově závislí všech věkových kategorií, profesí a charakterů. Mezi nimi a lékařským personálem prožívá hlavní hrdina několik měsíců absurdního života zcela vytržen z běžného života běhu. Má tu čas vzpomínat a hodnotit cestu, která ho sem přivedla. Nalézá přátelství i podlost, ale taky zažije spoustu legrace. Téma, které je ve své podstatě smutné – boj, prohry a výhry nad závislostí, tu není nijak zlehčováno, ale je podáno s nadhledem a vtipem. Knížka, i když poučná, je hlavně zábavná a čtenář se při ní bude opravdu dobře bavit. (Založil/a: katulikk)