Slepá skvrna

Jota - 2013
ISBN: 978-80-7462-260-1

Jota (2013) 978-80-7462-260-1 422
Jota (2011) 978-80-7217-937-4 423

Severský román Slepá skvrna je vyprávěn v dramatickém tempu, který bere dech. Jde o napínavý příběh plný krutosti, jež si může člověka a jeho nitro podmanit a ovládnout veškeré jeho chování.

Liss žije v Amsterodamu, když ale její sestra Mailin náhle zmizí, vrací se prvním letadlem domů do Osla. Sestry od dětství sdílely společné zážitky stejně jako místa, kam utíkaly, když jim bylo smutno. Za zmizením Mailin, která pracovala jako psychoterapeutka, se skrývá tajemství. Jakou roli v něm hraje dvanáctiletý Jo, který se rozhodl skončit se svým životem? (Založil/a: mvesper)

Torkil Damhaug Torkil Damhaug
*08.11.1958

Venceslao90
  24. 3. 2013, 13:00
Další z řady povedených severských detektivek. Celá kniha plyne spíše v pomalejším tempu, ale není to na úkor napětí. Podle mě se jedná spíše o thriller než o čistokrevnou detektivku. Jinak se mi líbilo plynulé střídání tahounů příběhu - vždy byl v jednu chvíli hlavním vypravěčem někdo jiný. Jedinou menší výtku bych měl k poměrně velkému počtu vedlejších postav (občas jsem se v nich ztrácel) a v docela častých překlepech, za což ale autor nemůže. Pokud máte rádi severské thrillery-krimi, tak si knihu určitě užijete. ;-)
woolf
  27. 6. 2013, 4:20
Jak se píše níže. Opravdu jedna z povedených severských detektivek. Příběh vás uchopí už z počátku knihy a na napětí neuberou ani následující stránky. Pokud máte rádi napětí, thrillery a podobně..nebudete litovat.
civrss
  18. 10. 2015, 11:25
Severská detektivka, která má velmi pozvolné tempo. Musím vyzdvihnout velmi dobrý, pětihvězdičkový prolog, který mě navnadil už v knihkupectví. Prostřední pasáž je chvílemi velmi utahaná a sto stránek vlastně opakuje to samé dokola. V závěru se kniha snaží popadnout dech a zaujmout za každou cenu vcelku nepřirozeným slepením onoho prologu se závěrečným rozuzlením. Čekal jsem mnohem zajímavější závěr případu. Nakonec je to pro mě opět zklamání a posledních 50 stran jsem se modlil, aby to dopadlo jinak - nápaditěji. Navíc homosexuální tématika se mi zajídá čím dál tím víc, je to na můj konzervativní styl už moc moderní a populární.
aywa
  30. 6. 2015, 8:35
prvni pulka knihy pro me byla dost fadni a nemohla jsem se zacist. ovsem uderem treti casti to prislo, zacala jsem chapat souvislosti a docetla jsem to jednim dechem. zacatek knihy za dve hvezdy, konec za ctyri, epilog opet za dve. zaver prekombinovany. sympaticka liss. vrah zklamal.