Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Lenochova cesta k bohatství

40%
2 2
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Lenochova cesta k bohatství
Autor:
Originální název: The Lazy Man´s Way to Riches

Nejnovější vydání:
Čintámani - 2003
ISBN: 80-238-9593-1
Počet stránek: 168
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 2x v přečtených
v knihovně 2x v knihovně
k přečtení 2x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Čintámani (2003) 80-238-9593-1 168

Kniha vydaná v sedmdesátých letech v USA, kde se zanedlouho stala jednou z nejlépe prodávaných knih. Zcela jednoduše popisuje metodu programování podvědomí, které má člověku napomoci na cestě za úspěchem a vyšším příjmem.
Joe Karbo tento prostý návod doplňuje ještě testem vlastního hodnocení sebe sama a především pak vlastním životním příběhem, kdy se ze zkrachovalce, který přemýšlel nad vyhlášením osobního bankrotu vypracoval pomocí této metody na člověka úspěšného a bohatého.
Kniha se i v současné době doporučuje jako součást literatury pro lidi, kteří se chtějí věnovat obchodu, aby se dozvěděli o známém receptu Joe Karba. (Založil/a: Leafbower)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Leafbower
20% 20% 20% 20% 20%
  19. 12. 2011, 15:30
Od Karbovy knihy jsem nečekal žádný zázrak, takže můžu vlastně napsat, že splnila očekávání. Žádný zázrak to není. Spíš než cokoli jiného je to písemný důkaz „amerického“ způsobu uvažování. Stručně, i když značně zjednodušeně a přehnaně, se to dá shrnout takto: Nemusíte mít podnikavého ducha, nemusíte mít zkušenosti, nemusíte mít peníze. Abyste dosáhli, čehokoli chcete, stačí vám dvě věci - vygumovaný mozek a slepá víra v tuto knihu.
A teď už vážněji. Karbo se poněkud trapně nejprve snaží v čtenáři nabudit dojem, že vyzrazuje mysteriózní učení jak dosáhnout úspěchu, které se do té doby předávalo jen úzkém okruhu zasvěcených a přizvaných nejvyšších manažerů. Jak o kousek dál v knize píše, on se o něm dozvěděl v době, kdy byl úplně na dně, nebyl žádným manažerem a přečetl si to někde z nějakého letáku. Takže tím hned v úvodu knihy popírá vlastní slova a shazuje věrohodnost celého dalšího textu.
Tím tajemným, zázračným učením, jak se ukáže, není nic jiného, než popis cílené autosugesce. Vše je ještě podtrženo srdceryvným příběhem samotného Joe Karba, který – čemuž asi jedinému si troufám věřit – se ze zadluženého a deprimovaného zoufalce stal pomocí „tajného učení“ úspěšným a bohatým (jak by ne, když prodal 4 mega výtisků téhle knihy). Druhou část knihy, kterou už jsem ani neměl sílu dočíst, věnuje odpovědím na nejčastěji kladené otázky.

Nechci tím však shazovat samotný způsob programování mozku (autosugesce), který je v knize popsán. Dá se tušit, že to fungovat může a pokud je někdo natolik fanaticky zapálený, že to vydrží praktikovat dostatečně dlouho, tak může přinést i kýžené ovoce. Ale nikde v té knize už Karbo raději nedodává, že takovýhle výplach mozku může mít i negativní následky, třeba v podobě stupňované frustrace z toho, že se zamýšlený efekt nedostavil, nebo ve změny osobnosti apod.
Pokud někdo máte zbytečných necelých 200,- Kč, doporučuji je za tuhle knihu neutrácet.