Bud Spencer & Terence Hill

Bud Spencer & Terence Hill Originální název: Bud Spencer & Terence Hill

Levné knihy KMa - 2011
ISBN: 978-80-7309-912-1

Levné knihy KMa (2011) 978-80-7309-912-1 96

Dobrácký hromotluk Bud Spencer a modrooký krasavec Terence Hill se poprvé setkali v roce 1959 při natáčení historického velkofilmu Hannibal. Slávu jim však přinesly až divoké westerny a nerozlučnou dvojicí se jednou provždy stali díky komediím plným nejbláznivějšího humoru, honiček a rvaček. V knize naleznete rozhovory s oběma populárními herci a podrobný popis jejich filmové tvorby. (Založil/a: Antonín)

trbuch
  5. 1. 2013, 20:53
Překlad trochu kostrbatý, občas jsem si to musel přečíst dvakrát, abych pochopil o čem čtu. Navíc překladatelka filmy očividně nezná - což už tak většinou bývá, pak ale dochází ke kiksům typu "mrkání sboristy", správně - sboristky (film "Jestli se rozzlobíme..."), nebo v Terencově filmu "Dobrodruh" nemá hrdina problémy s bandou cyklistů, ale motorkářů.
Knížka jako celek na mě působí dost suše, žádná šťáva. Je tu celkový přehled filmografie obou herců, ale jinak spousta faktů, a odboček k různým italským i jiným tvůrcům, samá kritika (filmů, jejich obsahů apod.), někdy bych řekl až neoprávněná. Ale na to má každý svůj názor.
Na druhou stranu je tu spousta fotek a slušný pohled do samostatných kariér obou herců, s nastíněním dějů filmů.
Škoda, že tu není víc z osobního života herců, nejsou tu reportáže a příhody z natáčení, vzpomínky herců a tvůrců jednotlivých filmů a jiné perličky. 95 stránek knížky je na takovéto legendy dost málo.