Achája II

Achája II Originální název: Achaja

Laser-books - 2005
ISBN: 80-7193-185-3

Laser-books (2005) 80-7193-185-3 365

Princezna Achája, právoplatná dědička trůnu království Troy, vstoupila z otcovy vůle do armády. V prvním dílu jsme sledovali, jak si poradila v roli rekruta, vojáka a nakonec zajatce a otroka. Díky vysoké inteligenci a síle se jí podařilo uprchnout. Princezniny další osudy vám prozradí román, který držíte v ruce.
Po krátkém období klidu se Achája znovu dostane do armády, osvědčí statečnost a zkušenosti a je odměněna… Příhody, které zažije, jsou stejně vzrušující a napínavé jako v předchozí knize. (Založil/a: mvesper)

Andrzej Ziemiański Andrzej Ziemiański
*17.02.1960

Richie
  27. 1. 2013, 22:49
Druhý díl trilogie - princezna Achája se z úplného dna pomalu pozdvihuje do role uznávaného vojáka - šermíře. Ale nejde jen o osudy Acháji - ve hře jsou osudy celých říší!
Napínavé, akční a drsné - nelze odolat!
LuciusWlk
  13. 12. 2014, 17:01
Druhá kniha je o chloupek zajímavější než první. Děj nabírá na zajímavosti, intriky se začínají projevovat a o překvapení není nouzi. Výborně popsané souboje nedovolí knihu odložit a přímo vtahují do děje. Na druhou stranu linka s čarodějem je poňekud plochá a mnohdy předlouhé filozofické rozhovory začínají nudit. Na třetí stranu je ale nutno říct, že autorovy myšlenkové pochody jsou chytře vpraveny do děje!
Rozdělení prvního a druhého dílu je trochu necitlivé, nebo spíše zbytečné. Působí dojmem rozseknuté knihy v polovině věty. Tomu moc nerozumím, ale... Upřímně jsem natěšený na finále.
------------------------------------------------------------------------------------------
…Když vedle ní usedl, popadla ho za ruce a se smíchem ho strhla na sebe. Oba přikryla a začala mu rozepínat kazajku. Byla nesmírně zvědavá na jeho tělo.
Třicet kroků odtud, v táboře, Choří lidé vstávali zpoza pytlů, za kterými se dosud schovávali.
„Kurva, lidi.“ Nejtlustší muž, s dlouhými zrzavými vousy, ze všech sil třeštil oči, aby viděl ve světle pochodně zaražené do země nějaké podrobnosti. „Vidíte totéž, co já?“
„Nevím, co vidíš,“ vypískl blonďáček s dlouhou puškou v ruce. „Ale podle mě šéf… do prdele… právě jebá netvora.“
„A to jsi chtěl šéfa probodnout, Garrakhu. Že je mladíček a holobrádek. Tak teď běž a něco mu proveď, kurva!“
„Neser!“ Garrakh si škubal zrzavé vousy. „To mi v žádné putyce neuvěří!“
„Vidíš! Mladíček, pochcánek, šílenec. Zavedl nás do zkázy. Prošli jsme půl Strašlivého lesa, netvoři nám vybili všechny soumary, a on… Krucinál… popadl netvora a zjebal ho! Normálně zjebal!“
Veškera chátra, najatí dezertéři a bandité, obdivně vrtěli hlavou.
„To je vůdce! To je bojovník,“ opakoval Garrakh, který se nemohl vzpamatovat. „Jenže nám to nikdo neuvěří, do prdele!“