Achája III

Achája III Originální název: Achaja

Laser-books - 2008
ISBN: 978-80-7193-246-8

Laser-books (2008) 978-80-7193-246-8 268

Osud princezny Acháji jsme sledovali od chvíle, kdy z otcova přání vstoupila do armády, prošla výcvikem a zapojila se do bojů. Doprovázeli jsme ji do zajetí a do otroctví. Viděli jsme ji, jak díky síle a vysoké inteligenci uprchla a osvědčila znamenité schopnosti. Stala se velitelkou a zasáhla do osudu světa.
Ve třetím dílu Ziemiańského ságy budeme s princeznou putovat dál a prožijeme s ní její triumf. Ale nic není jednoduché ani zadarmo. To Achája i jako vládkyně dobře ví a nám nezbývá, než sledovat její osudy se zatajenym dechem. (Založil/a: mvesper)

Andrzej Ziemiański Andrzej Ziemiański
*17.02.1960

Richie
  27. 1. 2013, 22:54
Třetí díl trilogie a vyvrcholení osudů princezny Acháji - získá opět své předurčené postavení vládkyně? Jak se budou vyvíjet osudy fantasy světa?
Skvělý román Ziemanského završuje vzrušující příběh Acháji a dalších hrdinů - naprosto akční perla fantasy žánru.
LuciusWlk
  14. 12. 2014, 23:45
Poslední kniha trilogie Achája je trochu diskutabilní záležitost. Na jednu stranu výborně popsané vojenské tažení a jednotlivé bojůvky, které ale místy nečekaně degraduje srovnáním s moderní armádou. Autor se navíc doslova vyžíval v popisech situací tak hodně, že děj, který mohl být opravdu úderný, se natahoval a natahoval a očekávané velké finále, jenž je v podstatě celou knihou, tak vyšumělo do nějakého konce. Celá dějová linka s čarodějem se bohužel ukázala jako plochá a v podstatě šlo pouze o berličku jiné postavě a filozofické vysvětlování tohoto světa.
–-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Achája, jako trilogie.
Autor měl pravděpodobně velkou chuť napsat trilogii za každou cenu. Zatím co první dva díly jsou relativně kompaktní, třetí je v podstatě závěr zbytečně natažený do samostatné knihy. Celý příběh měl krásný potenciál, je zde spousta originálních nápadů a zajímavých myšlenek, které si zasloužily rozvést a více propracovat a zapracovat do děje. Příběh by byl zajímavější, pestřejší. Takto je v podstatě kolem příběhu velké množství „omáčky“, která je, bohužel, místy bez chuti. Epilog je zajímavé vyvrcholení a v podstatě všechny důležité postavy jsou zde vylíčeny až do svého konce. Autor se však rozhodl napsat další čtyři díly, což, vzhledem k tomu, že vím, jak všichni dopadnou, nemám moc potřebu číst, pokud u nás vůbec vyjdou. Mohlo se jednat o velmi svižné dílo, kruté, vulgární, surové, plné vynikajících popisů soubojů. Škoda!