Brána do pekla

Originální název: The Gateway to hell

BB art - 2011
ISBN: 978-80-7461-033-2

BB art (2011) 978-80-7461-033-2 224

Samuela Johnsona trápí spousta věcí. Jeho tátu zajímá spíš jeho auto než rodina, a jeho máma žije ve vlastním světě. Jediný, kdo Samuelovi doopravdy rozumí, je jeho jezevčík Boswell. Aby toho nebylo málo, jejich sousedé v čele se zlolajnou paní Abernathyovou se pokoušejí otevřít bránu do pekla. Na Samuelovi je, aby jim v tom zabránil, jenže mu nikdo nevěří, a čas se krátí... A tak osud celého lidstva spočívá v rukou malého kluka, ještě menšího psa a velmi nešťastného démona Baldriána... (Založil/a: Antonín)

RenataHopsinka
  4. 11. 2014, 17:52
Tato kniha je od Conollyho má první, že by měnatchla se říct nedá. Je psána nezaživně a je ze spoustu technických věcí, které ubýrají knize na zajímavosti. Děj je přeskakovaný a spolu moc nesouvysí. Kniha je psána pro mladší generaci, ale nevím jestli si ještě od tohoto autora přečtu nějakou knihu.
mauvais-ange
  28. 11. 2013, 22:58
Úplně něco jiného než na co jsem byla u Connollyho zvyklá, ale to neznamená, že je to špatně. Kniha je určená spíše pro děti a psána je hodně vtipně, já jsem se u ní dost bavila, byla to zkrátka taková oddychovka.
felia
  10. 9. 2014, 22:36
Mě tato kniha úplně uchvátila. Je pochopitelně pro děti, ale to jsou vlastně všechny fantasy. Vtip je podobný, jako u Pratchetta a podobně skvělý překlad. Super.